Studia prawnicze w języku obcym
Prawo należy do grupy najpopularniejszych kierunków wśród kandydatów na studia. Aby dostać się na studia prawnicze, należy bardzo dobrze zdać maturę, a dopiero początek ciężkiej pracy. Studia nie należą do łatwych, ale to jedyny kierunek, który umożliwia absolwentom rozpoczęcie wybranej aplikacji prawniczej. Jeśli chcesz w przyszłości zostać adwokatem, radcą prawnym czy sędzią, prawo to najlepszy wybór dla Ciebie. Nowością na polskich uczelniach są studia prawnicze prowadzone w językach obcych. Absolwenci takich studiów są przygotowani do pracy dla międzynarodowych korporacji, a także rozpoczęcia zawodu prawnika poza granicami naszego kraju.
W trakcie studiów:
W trakcie studiów studenci uczęszczają na obowiązkowe wykłady i ćwiczenia, a także biorą udział w zajęciach specjalizacyjnych. Wszystkie wykłady oraz konwersatoria są prowadzone w języku obcym. Co wyróżnia studia prawnicze w języku obcym? Oprócz intensywnej nauki reguł polskiego prawa, studenci poznają reguły prawa obowiązujące w innych krajach Europy.
Przedmioty realizowane w ramach programu studiów dotycząca:
- prawoznawstwa,
- historii prawa,
- prawa konstytucyjnego,
- prawa międzynarodowego,
- prawa cywilnego,
- prawa karnego,
- prawa UE,
- prawa gospodarczego,
- prawa finansowego.
Gdzie studiować prawo w języku obcym?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą studia prawnicze w języku obcym?
Po studiach:
Naturalnym wyborem dla absolwentów prawa jest rozpoczęcie aplikacji prawniczej. Ukończenie studiów prowadzonych w języku obcym umożliwia jej rozpoczęcie poza granicami naszego kraju. Zaraz po studiach młodzi absolwenci prawa mogą rozpocząć pracę w działach prawnych międzynarodowej korporacji. Dzięki znajomości polskiego, brytyjskiego czy niemieckiego prawa, absolwenci nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy.