herbal extract

Zielarstwo i terapie roślinne

Rośliny mają moc! Przekonaliśmy się o tym nie raz. Dzięki nim można oczarować osobę, na której nam zależy. Można wyleczyć poparzenia, zwalczyć ostry katar, pokonać dokuczliwy kaszel. Można pobudzić trawienie, przyspieszyć przemianę materii, a nawet zrzucić trochę kilogramów. Wszystko dlatego, że rośliny wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, by przyniosły ulgę człowiekowi, ułatwiały mu życie, a nawet umożliwiały osiągnięcie pewnych celów. Roślinne pochodzenie mają przecież zapachy perfum, dietetyczne odżywki, napary, nalewki i syropy, a także barwniki.

W trakcie studiów:

Jak widać rośliny znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Z reguły działają zbawiennie. Niekiedy mogą jednak mocno zaszkodzić. Trzeba wiedzieć jak je stosować, kiedy oraz w jakich proporcjach. O tym właśnie nauczą się kandydaci, którzy podejmą studia na kierunku zielarstwo i terapie lecznicze. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych wpływem roślin na ludzkie życie i sposobami ich wykorzystywania. Trzeba mocno się napocić. Studia wcale nie są łatwe. Dają jednak ogromną wiedzę i szereg umiejętności, które pozwalają na wykonywanie niesamowicie ciekawej pracy. Studia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne mają profil przyrodniczy. Sporo miejsca poświęca się na naukę biologii, botaniki, fizjologii roślin i innych przedmiotów, dzięki którym świat roślin przestaje być zagadką. Przed studentami stawia się ciągle nowe wyzwania. Jednym z nich jest zgłębienie tajników bardzo skomplikowanych przyrządów laboratoryjnych, wykorzystywanych do badania roślin. Studenci będą musieli wykazać się umiejętnością obsługi specjalistycznej aparatury. Studiujący zielarstwo i terapie roślinne muszą też zgłębić historię zielarstwa i ziołolecznictwa, a także poznać specyfikę wielu roślin (także trujących). Bardzo ważnym wymogiem jest nabycie umiejętności identyfikowania roślin, analizowania ich właściwości i możliwości zastosowania w rozmaitych terapiach. Osoby studiujące zetkną się także z trudną terminologią naukową, którą należy przyswoić również w języku obcym. Zielarstwem i terapiami leczniczymi mogą się zajmować tylko specjaliści, stad wymóg opanowania wiadomości z zakresu hodowli, uprawy, zbiorów, przetwarzania i przechowywania roślin mających zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. 

Gdzie studiować zielarstwo i terapie roślinne?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek zielarstwo i terapie roślinne?

Po studiach:

Czeka ciekawa praca. Zatrudnieniem absolwentów zielarstwa i terapii leczniczych zainteresowane będą między innymi instytucje naukowe, koncerny farmaceutyczne, firmy z branży garbarskiej, tekstylnej, perfumeryjnej, kosmetycznej, leczniczej. Eksperci zajmujący się pozyskiwaniem i przetwarzaniem surowców roślinnych będą mogli zaoferować swe umiejętności także zwykłym hodowcom, którzy zapragną w przydomowym ogródku posadzić sobie rośliny o właściwościach leczniczych.

Podobne wpisy