Quality control food safety inspector working with vegetables in

Analityka żywności i środowiska wodnego

Studia na kierunku Analityka żywności i środowiska wodnego łączą wiedzę z zakresu diagnostyki żywności i środowiska wodnego. Ten kierunek studiów będzie najlepszym wyborem dla osób, które szukają takiego kierunku łączącego wiedzę z zakresu analizy żywności z innymi zagadnieniami. Interdyscyplinarny charakter tego kierunku stwarza absolwentom świetnie perspektywy na zatrudnienie. Zastanawiasz się jakie? Jeśli chcesz zapoznaj się z realizowanym programem studiów na kierunku Analityka żywności i środowiska wodnego, zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak: sieciowe techniki informatyczne, morfometria i ultrastruktura zwierząt, ekologia i ochrona środowiska, analiza chemiczna produktów żywnościowych, wpływ czynników agresji środowiska na organizm, parazytologia, czy technologia i metody badania produktów roślinnych i mięsnych.

Gdzie studiować analitykę żywności i środowiska wodnego?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek analityka żywności i środowiska wodnego?

Po studiach:

Absolwent może szukać pracy w:

  • w laboratoriach zakładów przetwórstwa żywności,
  • w zakładach higieny weterynaryjnej,
  • w stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
  • w kształtowaniu jakości w przemyśle spożywczym,
  • przy wykonywaniu analiz żywności, surowców i produktów żywnościowych,
  • przy badaniu środowisk wodnych i lądowych, w stopniu pozwalającym na diagnozowanie zjawisk zachodzących w tych obszarach.

Podobne wpisy