Beautiful Nature Norway aerial photography.

Studia przyrodnicze

Dyscypliny związane z biologią, chemią i fizyką. W zależności od kierunku, musisz być orłem w jednej z nich. Do tej grupy zaliczamy między innymi zootechnikę, astronomię, fizykę techniczną, chemię, geodezję i kartografię.

Jeśli najlepiej przyswajasz wiedzę z biologii, chemii i fizyki, interesuje Cię przyroda i reguły funkcjonowania otaczającego świata, prawdopodobnie znajdziesz tu kierunek dla siebie. Kierunki przyrodnicze oparte są na zgłębianych od wieków dziedzinach, których znaczenie, wartość i świadomość cały czas rośnie. Studia tego typu dają praktyczny zawód, ale wymagają również umiejętności łączenia wiedzy z wielu dyscyplin.

Wiedzę wynosimy ze studiów I oraz II stopnia, ale dopiero praca zawodowa pozwala nam na pełne wykorzystanie umiejętności zdobytych w akademickich murach. Kolejnym krokiem, na drodze do sukcesu, jest stałe poszerzanie i pogłębianie posiadanej wiedzy. Jak? Najprostszym sposobem jest ciężka praca i przyrodnicze studia podyplomowe, które prowadzone są przez polskie uczelnie.

.

Podobne wpisy