phoca thumb s fiolka

Wybrano 40 uczestników stażów na amerykańskich uczelniach w „Top 500 Innovators”

 

Program stażowo-szkoleniowy „Top 500 Innovators”, ma podnieść kwalifikacje polskich kadr sfery B+R (badań i rozwoju) w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników.

Jak informuje Ministerstwo Nauki do rozstrzygniętej właśnie edycji projektu zgłosiło się 280 kandydatów. Po przeprowadzonej ocenie formalnej i merytorycznej dokumentów aplikacyjnych do następnego etapu rekrutacji – rozmów kwalifikacyjnych – zostało zakwalifikowanych 106 osób. W rezultacie rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadzonych w siedzibie MNiSW wybrano 40 uczestników.

Wyjadą oni na staże do najlepszych uczelni światowych, m.in. Harvard University, University of California – Berkeley, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology. Podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców tych uczelni Polacy będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska działaniu zagranicznych firm, stworzonych na potrzeby komercjalizacji wyników badań, spotkać się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital oraz zweryfikować i wzbogacić swoje pomysły.

 

Realizacja projektu „Top 500 Innovators – Science, Management, Commercialization” ma przyczynić się do jak najlepszego wykorzystania krajowych i europejskich środków przeznaczonych na badania tak, aby zapewnić transfer wyników prac B+R do gospodarki. W latach 2012-2014 na kolejne staże i szkolenia wyjedzie kolejne 450 osób.

 

Źródło: PAP

Podobne wpisy