lazarski_nowe

Debata o chorobach reumatycznych na Uczelni Łazarskiego!

Z danych zaprezentowanych w raporcie ,,Stan opieki reumatologicznej w Polsce”, wynika, że ponad 10 mln Polaków cierpi z powodu chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Blisko połowa z nich nie jest zdolna do pracy zawodowej. Ocenia się, że koszty pośrednie, takie jak renty, absencja w pracy i rehabilitacja pacjentów z chorobami reumatycznymi, są w Polsce dziesięciokrotnie wyższe, niż nakłady przeznaczone na ich leczenie. Szacuje się ponadto, że koszty chorób reumatycznych pochłaniają blisko 1,5 % PKB.
Przedstawiciele Uczelni zaprosili do udziału w dyskusji farmakoekonomistów oraz ekspertów z zakresu polityki społecznej i ochrony zdrowia, którzy wskażą jak według ich opinii powinna być prowadzona polityka zdrowotna, by przynosiła realne oszczędności systemowi. W debacie udział wezmą Prof. dr hab. Ewelina Nojszewska, wykładowca SGH, członek Rady NFZ, Prof. dr hab. n. med. Witold Tłustochowicz, Krajowy Konsultant ds. Reumatologii oraz dr n. med. Jacek Grabowski, były zastępca prezesa NFZ.
Moderatorem spotkania będzie Renata Furman, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem w branży ochrony zdrowia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lazarski.pl.

Podobne wpisy