NCBR: 123 miliony złotych na rozwój studiów dualnych

NCBR: 123 miliony złotych na rozwój studiów dualnych

NCBR: 123 miliony złotych na rozwój studiów dualnychJuż niebawem studenci kilkudziesięciu polskich uczelni zyskają możliwość łączenia zajęć teoretycznych z zatrudnieniem w biznesie. Wszystko to za sprawą I edycji konkursu na „Studia dualne”, którego budżet to ponad 123 mln zł. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Studia dualne są także doskonałym rozwiązaniem dla firm uczestniczących w projekcie, gdyż zyskają dzięki temu odpowiednio przygotowane do pracy kadry.

Wykładowcy akademiccy będą zarabiać więcej

Wykładowcy akademiccy będą zarabiać więcej

Wykładowcy akademiccy będą zarabiać więcejPrawie połowa nauczycieli akademickich zatrudnionych na uczelniach państwowych otrzyma podwyżki wynagrodzeń. 1 stycznia 2019 roku planowane jest wejście w życie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które jest częścią Konstytucji dla Nauki. Pensje minimalne wzrosną średnio o około 800 złotych. Wzrost wynagrodzeń odczują najbardziej adiunkci, asystenci, lektorzy, instruktorzy i obecni wykładowcy.

15 milionów złotych dla Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych

15 milionów złotych dla Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych

15 milionów złotych dla Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych– Szczególną ogniwem łączności nauki z biznesem są wyższe szkoły zawodowe. To one doskonale znają potrzeby lokalnych rynków, potrafią współpracować z przemysłem dla rozwoju innowacji. Ten model szkolnictwa był jednak przez lata traktowany po macoszemu i zaniedbywany. My chcemy to zmienić – powiedział minister nauki Jarosław Gowin.

Polska Komisja Akredytacyjna

Polska Komisja Akredytacyjna

Polska Komisja AkredytacyjnaPolska Komisja Akredytacyjna to gremium eksperckie zajmujące się ocenianiem jakości kształcenia na polskich uczelniać. PKA jest niezależnym gremium eksperckim działającym na rzecz doskonalenia jakości kształcenia we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych działających w polskim systemie szkolnictwa wyższego. Szczegółowych informacji na ten temat udzielił nam prof. dr hab. Krzysztof Diks, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej.