Lotnictwo i kosmonautyka
Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, który oprócz zdecydowanie ścisłego umysłu, wymaga też stałego doskonalenia się. Jest to bowiem dziedzina, która ewoluuje w szybkim tempie, a nowinki techniczne, bez których specjalista w tej dziedzinie nie może się obejść, pojawiają się dość często. Uczelnie, które rekrutują kandydatów na ten kierunek wymagają nie tylko wykazania się dużą wiedzą, ale i gotowością do poznawania skomplikowanych zagadnień związanych z budową, działaniem i obsługą maszyn powietrznych. Zapraszamy do lektury!
W trakcie studiów:
Oprócz zgłębiania wiedzy w zakresie podstawowych dziedzin nauk ścisłych czyli matematyki, fizyki, informatyki i mechaniki, student zajmuje się również takimi przedmiotami jak: wytrzymałość materiałów, aerodynamika i termodynamika, budowa i projektowanie obiektów latających, wyposażenie pokładowe, grafika inżynierska i zapis konstrukcji. W ramach dalszego kształcenia uczelnie dają możliwość wyboru takich specjalności jak: silniki lotnicze, pilotaż, awionika, mechanika lotnicza, zarządzanie obsługa naziemną lub automatyka.
Gdzie studiować lotnictwo i kosmonautykę?
Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek lotnictwo i kosmonautyka?
Po studiach:
Absolwenci Lotnictwa i kosmonautyki znajdują pracę w:
- lotnictwie cywilnym,
- służbach naziemnych eksploatujących sprzęt lotniczy,
- zakładach lotniczych, które zajmują się produkcją i remontowaniem maszyn lotniczych.
Absolwenci tego kierunku, przygotowani do wykonywania zadań inżynierskich w nowoczesnych zakładach przemysłu lotniczego, powinni również posiadać umiejętności przenoszenia nowoczesnej technologii lotniczej do innych gałęzi przemysłu, takich jak technologie wytwarzania materiałów stosowanych w lotnictwie czy projektowanie oprogramowania lotniczego.