Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Każdy wydział przygotował coś specjalnego. Podczas festynu będzie można nie tylko obejrzeć, ale także kupić rośliny ozdobne, dowiedzieć się jak dbać o rośliny i zwierzęta domowe, również te egzotyczne oraz jak się zdrowo odżywiać. Będzie można zbadać sobie stężenie glukozy, cholesterolu i wyliczyć współczynnik BMI. Podczas majówki będzie można także spróbować ekologicznej żywności oraz dowiedzieć się czy należy obawiać się roślin transgenicznych i obejrzeć je na miejscu.
{youtubejw width=”400″}EwwjJRgW_rY{/youtubejw}
majówka na SGGW
Ciekawe zwierzęta
W czasie Dni SGGW na pewno dobrze bawić się będą dzieci i miłośnicy zwierząt. W tym roku będzie ich wyjątkowo dużo. Wydział Nauk o Zwierzętach, który jest patronem tegorocznego festynu, na dwa dni zamieni uczelniany park w mini zoo. Będzie można stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami i ślimakami. Nie zabraknie nietypowych zwierząt gospodarskich: m.in. ozdobnych kur, świń wietnamskich i owiec burskich. Jak co roku, będzie można też podziwiać wielkiego byka aktora, znanego między innymi z roli w filmie „Quo Vadis”. Zaplanowana jest także wystawa rasowych gryzoni – myszy, szczurów, świnek morskich i fretek.
W sobotę swoje umiejętności zaprezentują psy policyjne i służące w straży granicznej. Na wybiegu pokażą się również polskie owczarki nizinne oraz psy ciągnące ciężary. Jak co roku będzie można zaadoptować zwierzęta ze schronisk. Natomiast miłośnicy koni będą mogli je podziwiać podczas specjalnego pokazu jazdy kawaleryjskiej oraz barokowej jazdy konnej.
Zorganizowani w grupy będą mogli wybrać się na wycieczkę do Kliniki Koni, stajni, ujeżdżalni oraz Kliniki Małych Zwierząt.
Studenci na start
Podczas tegorocznych Dni SGGW bardzo aktywne będą organizacje studenckie. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Szkoła Tańca Tropicana, Rewia Salsy i Samby, Teatr Tańca i Ognia „IGNIS” oraz Orkiestra Reprezentacyjna SGGW. Przez dwa dni będzie można oglądać ciekawe prace fotograficzne studentów leśnictwa i wystawę „Foto-leśnik” oraz wystawy Wydziału Nauk o Zwierzętach „Wokół Żubra” i „Chrząszcz brzmi w trzcinie”. Swoje prace zaprezentują także studenci Wydziału Architektury Krajobrazu.
Z duchem historii
Dni SGGW to także doskonała okazja, żeby cofnąć się na chwilę w czasie. Ci z Państwa, którzy jeszcze nie byli, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum SGGW. Do obejrzenia jest bardzo interesująca ekspozycja historyczna „Z Marymontu na Ursynów” oraz wystawa „Ogrody Edwarda Bartmana. Wystawa opracowań projektowych profesora Bartmana”. W pobliżu uczelnianego mini Zoo, będzie można obejrzeć zabytkową wylęgarnię jaj.
Na sportowo
Nie zabraknie też atrakcji sportowych. W piątek rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o „Puchar Akademików”. Odbędzie się też Międzywydziałowa Sztafeta Pływacka i Otwarte Mistrzostwa SGGW w siatkówce plażowej. Natomiast w sobotę AZS SGGW zorganizował turniej armwrestlingu (siłownie na rękę) o puchar uczelni.
Dla zdrowia
Majówka w naszej uczelni to także doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie. Na stoisku Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można poradzić się dietetyka, a także wykonać pomiar glukozy i cholesterolu. Dietetycy obliczą także na podstawie wzrostu i masy wskaźnik BMI i poradzą, jaką dietę powinniśmy stosować. Koło PCK przy SGGW organizuje akcję zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać w piątek i w sobotę.
Coś dla maturzystów
Podczas Dni SGGW uczniowie szkół średnich mogą od podszewki poznać największą i najstarszą w kraju uczelnię przyrodniczą. Wszystkie wydziały SGGW będą prezentować swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zwycięzcy otrzymają indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Więcej na temat organizowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW jest na specjalnej stronie internetowej http://dnisggw.sggw.pl. Wielka Majówka w SGGW odbędą się w piątek i sobotę (15 i 16 maja) w godz. 10.00-17.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Nauk o Zwierzętach.