uek_logo

Targi Pracy w Krakowie

Targi, organizowane corocznie przez Akademickie Centrum Kariery UEK, odbędą się 22 października br. (czwartek), w godz. 10.00–16.00, w pawilonie dydaktyczno-sportowym UEK przy ul. Rakowickiej 27. To najlepsza okazja, by w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne, otrzymać katalog targowy oraz materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców.

Podczas Targów Pracy będzie można także dowiedzieć się, jak uzyskać stypendia naukowe, artystyczne, sportowe i dla osób niepełnosprawnych w Małopolskiej Fundacji Stypendialnej – Sapere Auso, czy jak założyć własną firmę z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Program imprezy jest obszerny – swoją ofertę zaprezentuje około 40 firm z branży FMCG, finansów, rachunkowości, IT, doradztwa personalnego, konsultingu, produkcji i handlu. Odbędzie się także wiele ciekawych prezentacji, prowadzonych przez takie firmy, jak: State Street Services (Poland) Limited Sp. z o.o., Capgemini Polska Sp. z o.o., Electrolux Poland Sp. z o.o., PMI Service Center Europe Sp. z o.o., Hitachi Data Systems (Polska) Sp. z o.o., Shell Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Manko.

– Mam nadzieję, że Targi Pracy przyniosą wiele korzyści odwiedzającym je studentom i absolwentom poszukującym ciekawej i wymarzonej pracy, a tym, którzy jeszcze nie szukają konkretnej oferty, pomogą poznać realia rynku pracy i wymagania pracodawców – mówi Maja Timler-Świech, kierownik ACK. Odwiedzający targi będą mogli skorzystać z porad agencji pośrednictwa pracy i osób specjalizujących się w doradztwie personalnym. Jak co roku przy pomocy specjalistów będzie można świadomie zaplanować swój rozwój zawodowy czy przygotować się do udziału w procesie rekrutacji – dla osób poszukujących pracy to nieocenione korzyści. Ponadto podczas Targów Pracy na stoisku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji – Centrum Integracja Kraków osoby niepełnosprawne oraz pracodawcy będą mogli uzyskać informacje na temat projektów aktywizacji zawodowej oraz o możliwościach i formach zatrudnienia.

W zeszłym roku targi odwiedziło około 7000 osób. To dowód, że podejmowana przez Uczelnię inicjatywa jest niezmiernie potrzebna. Aby ją jak najlepiej wykorzystać, warto wcześniej zapoznać się z programem targów oraz przygotować CV, dzięki któremu wypełnianie aplikacji przygotowanych przez pracodawców będzie dużo prostsze.

Szczegółowe informacje: www.kariery.uek.krakow.pl.

Podobne wpisy