knelogo

Sukces studentów Politechniki Warszawskiej

Jak informuje PW, w składzie zespołu znaleźli się studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa: Jakub Kurkiewicz, Paweł Mazgaj, Adam Rajewski, Łukasz Sznajder i Adam Dominiak. Od stycznia do kwietnia opracowali oni wstępną koncepcję lokalnej instalacji kogeneracyjnej (produkującej jednocześnie ciepło i elektryczność) z silnikiem zasilanym gazem ziemnym.
Podczas sierpniowego finału w Budapeszcie polscy studenci zmierzą się z zespołami z Francji i Wielkiej Brytanii.
Jak wyjaśnia uczelnia, panel ekspertów oceni projekty konkursowe według określonych kryteriów. Biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny projektu, określi jego pozytywny wpływ na środowisko, sprawdzi czy zastosowanie projektu pozwoli ograniczyć globalne ocieplenie lub przyczyni się do obniżenia zużycia np. wody.
Eksperci ocenią, czy w projekcie zastosowano zaskakujące rozwiązania służące ochronie środowiska i sprawdzą, jak kształtuje się bilans finansowy proponowanego projektu.
Podczas budapesztańskiego finału, który odbędzie się w połowie sierpnia, zostaną wręczone liczne nagrody. Zwycięski zespół otrzyma złoty medal oraz 25 tysięcy euro na realizację projektu.
Szczegółowe informacje na temat konkursu i trzech finałowych zespołów są dostępne na stronie: www.makeyourcampusgreener.com  
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy