phoca_thumb_s_pieniadze

SFI czyli Pierwszy w Polsce Studencki Fundusz Inwestycji


Test Wiedzy SFI
Ogólnopolski Test Wiedzy odbędzie się 20 Stycznia 2010 roku o godzinie 15.00. Przez następne 1,5 godziny osoby chcące przystąpić do Funduszu, odpowiadać będą na 50 pytań zamkniętych z zakresu tematycznego, który 13 stycznia otrzymają drogą mailową. Test obejmuje także Case Study na wypadek uzyskania przez kandydatów identycznej liczby punktów.
W Sali T1 Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, znajdującego się przy ulicy P.O.W 3/5 w Łodzi, po raz pierwszy spotkają się osoby z całej Polski, dla których giełda jest prawdziwą pasją. Organizatorzy informują, że oprócz studentów Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie czy Uniwersytetu Gdańskiego do rekrutacji przystąpiły także osoby, które po zakończeniu studiów chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rynków kapitałowych.
Po co zostało zorganizowane SFI
SFI to tak naprawdę bezpłatne szkolenie połączone z praktyką na Giełdzie Papierów Wartościowych. Po raz pierwszy w Polsce 10 tys. zł. zostanie przekazane 20 wyselekcjonowanym osobom tylko po to, żeby poszerzyły swoją wiedzę, zdobyły praktykę i miały możliwość podjęcia pracy zawodowej. , Rynek pracy w Polsce wymaga przede wszystkim młodego wieku, świeżego podejścia, ale połączonego z praktyką i doświadczeniem, co jest niemalże niewykonalne. Chcemy, aby osoby kończące studia miały możliwość podjęcia płatnej pracy zawodowej, a do tego niestety nie wystarcza już sama wiedza uniwersytecka. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom pracodawców nie dyskryminując jednak osób, które naukę już ukończyły. Jesteśmy pierwsi w Polsce, po zainteresowaniu uczestników widać także, że potrzebni, ale potrzebni nie tylko studentom, potrzebni ludziom, którzy wcześniej nie mieli możliwości zdobycia tego typu doświadczenia’’- wyjaśnia Natasza Janczewska, Rzecznik SFI.
Poza praktyką
Jednak Studencki Fundusz Inwestycji to nie tylko praktyka. Studenckie Koło Naukowe Progress przewidziało szereg nagród dla ,, dwudziestki SFI’’. Koordynator Projektu Daniel Cichucki oraz Prezes SKN Progress Dariusz Adrianowski, wiedzą że zbiorą grupę wyjątkowych osób. Chcą udowodnić studentom, że uczestnictwo w takich projektach to nie tylko prestiż czy ,,wpis do CV’’ , który jest dla nich dość odległą ,,nagrodą’’.
Dla uczestników przygotowane zostały nagrody w postaci:
· Laptopów
· Telefonów komórkowych
· iPod’ów
· możliwości podjęcia płatnych praktyk
· bezpłatnego egzaminu na doradcę Inwestycyjnego
Nagrody kuszą, jednak czasu jest coraz mniej. Natomiast studentów UŁ, najbardziej cieszy fakt, że tak prestiżowe wydarzenie organizowane jest właśnie na ich uczelni.

Podobne wpisy