uw-logo1

Uniwersytet Otwarty UW zaprasza!

Rzecznik dodaje, że 46 kursów w trzecim trymestrze, to zupełnie nowe propozycje.
Z Uniwersytetu Otwartego UW może skorzystać każdy, bez względu na wykształcenie. Nie ma egzaminów wstępnych, ani konkursu świadectw maturalnych. Jedynym warunkiem jest ukończenie 16. roku życia, nie ma górnej granicy wieku.
W tym roku, aby wziąć udział w zajęciach UO UW należy zarejestrować się drogą elektroniczną na stronie Uniwersytetu Otwartego.
Jak wyjaśnia Korzekwa, w zakończonym właśnie trymestrze zajęcia odbywały się w 57 grupach. W każdej z nich uczestniczyło średnio 27 osób. Słuchacze najczęściej wybierali zajęcia odbywające się w ramach bloku „języki i narody”. Wielu chętnych przyciągnęły niekonwencjonalne kursy angielskiego (Słynne powieści angielskie), hiszpańskiego (Hiszpanie i hiszpański) oraz rosyjskiego (Rosyjski savoir-vivre).
Wśród nowych kursów zaplanowanych w nadchodzącym trymestrze znajdują się m.in.: „Festina lente – język łaciński poprzez historię, literaturę i filozofię”, „Historia Europy w obiektywie kamery filmowej”, „Jak polubić gramatykę niemiecką?”, „Psychologia pamięci” , „Poznać, zrozumieć, polubić czyli laboratoryjne bliskie spotkania z chemią dla każdego”.
Osoby, które przystąpią do specjalnego, płatnego egzaminu, odbywającego się na koniec trymestru, otrzymają certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę i umiejętności.
Rejestracja na wybrany kurs jest możliwa za pośrednictwem strony www.uo.uw.edu.pl
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy