lazarski nowe

Odbył się pierwszy pokaz Fashion Found – Fashion Management at Łazarski

Pierwszą kolekcję zaprezentowała Wiola Wołczyńska. Jej luźne, lejące się, ale jednocześnie niezwykle kobiece dzianiny, zostały ciepło przyjęte przez widzów. W prezentowanej linii Gray Label znalazły się perfekcyjnie skrojone t-shirty, kamizelki, tuniki, sukienki oraz swetry. Projekty utrzymane były w czystych, jesiennych barwach. Dominował brąz, złoto, zieleń khaki, ale nie zabrakło też szarości, wrzosowego fioletu oraz czerni.

Ubrania Wioli nacechowane są nonszalancją, a łatwość łączenia ze sobą różnych modeli z kolekcji sprawia, że powinny stać się obowiązkowym elementem każdej jesiennej szafy – komentuje Lucyna Seremak, założycielka Fashion Found. Jedyną marką, która zdecydowała się na pokazanie zarówno damskich, jak i męskich kreacji, było Nenukko. Team projektantek oparł swój pokaz na konstrukcjonizmie, nowoczesnych materiałach oraz unisexualnej prostocie. Zgodnie z tytułem kolekcji Darkness requires white spots, ciemne sylwetki, poprzez wyeksponowanie jasnych motywów, prowadzą dialog z szarymi modelami, tworząc spójną całość z pozornie rozbieżnych elementów.

Pokazem, na który wszyscy niecierpliwie czekali, była kolekcja Zuo Corp.. Stosunkowo młoda marka zdążyła przyzwyczaić do niebanalnych rozwiązań, tworzących nową jakość na rodzimym rynku. Na wybiegu pojawiły się sukienki i spódnice z niezwykłym printem projektu Roberta Kuty. Czarne palce na tle oranżowych włosów stały się elementem rozpoznawczym marki w tym sezonie. Nie zabrakło też charakterystycznych welonów oraz czarnych sukienek i płaszczy wykonanych z delikatnego moheru oraz wełny.Zuo Corp. to duet projektantów, który warto obserwować, niewątpliwie jeszcze nie raz projektanci pozytywnie nas zaskoczą – podkreśla Lucyna Seremak.

 

O rozrywkę podczas imprezy zadbał Oskar 2000 Box. Piosenkarz, który wystąpiłw „lustrzanych” spodniach ma w swoim portfolio występy m.in. podczas Moda Lisboa z Fashion
Week oraz na X-leciu magazynu VIVA! Moda. Aktualnie współpracuje z producentem i kompozytorem Hubertem Dast, który wspomagał event jako DJ.

 

Pokaz, zorganizowany przez Lucynę Seremak, założycielkę nowego programu Fashion Management na Uczelni Łazarskiego, okazał się dużym sukcesem i rozbudził apetyt na
kolejne produkcje sygnowane logiem Fashion Found.

Podobne wpisy