phoca_thumb_s_pwr_logo

Roboty na arenie

Będzie to szósta edycja wydarzenia, które organizuje studenckie koło naukowe KoNaR, działające przy Wydziale Elektroniki PWr. Organizatorzy chcą powtórzyć sukces ubiegłorocznej edycji i zorganizować największą robotyczną imprezę w Polsce. Przewidują, że w zawodach weźmie udział ponad 250 uczestników i kilkadziesiąt robotów.

Zawodnicy będą walczyć w czterech kategoriach:
§ Sumo: to w pełni samodzielne, niesterowane konstrukcje o wymiarach 20x20cm i wadze do 3 kg. Średnica ringu sumo – dohyo: to 154cm, linie startowe znajdują się w odległości 10cm od środka ringu. Wygrywa ten, który pierwszy wypchnie przeciwnika poza dohyo.
§ Minisumo: Zasady identyczne jak w sumo. Różnica jedynie w wymiarach robotów. Autonomiczne, nie srowane konstrukcje o wymiarach 10x10cm i wadze do 500g. Średnica ringu minisumo 77cm, linie startowe znajdują się w odległości 5cm od środka ringu.
§ Linefollower: Zadaniem robotów typu Line Follower jest pokonanie trasy wyznaczonej przez czarną linię umieszczoną na jasnej powierzchni. Wykorzystując odpowiednie sensory i działając według zaimplementowanego algorytmu, nie mogą one z niej zjechać. Zgłoszone do udziału w tej kategorii roboty muszą być autonomiczne i spełniać wymogi regulaminu. Wygrywa robot, który przejedzie trasę w najkrótszym czasie.
§ Freestyle: jest kategorią robotów, której nazwa jest całą jej definicją. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Jest to kategoria, w której można wykazać się robotyczną kreatywnością i pokazać przeróżne, nierzadko szalone konstrukcje. Do kategorii Freestyle może zgłosić się każdy i zaprezentować jakiekolwiek robotyczne urządzenie. Zwycięzcę w tej kategorii w głosowaniu wybiera publiczność.
Program imprezy:
§ od godz. 10:00, eliminacje w bud. C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25)
§ godz. 18:00, wielki finał w Centrum Kongresowym w bud. D-20 (ul. Janiszewskiego 8).
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.konar.pwr.wroc.pl/

Podobne wpisy