phoca thumb s wsl logo

VI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Logistyka jest perspektywiczną i stale rozwijającą się dziedziną współczesnej gospodarki. Nikogo nie dziwi już ogromne zainteresowanie młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy właśnie z tego obszaru. O studiach na kierunku Logistyka marzy na pewno 7900 uczniów z całego kraju, którzy wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do rozwiązania – 25 pytań testowych. Do wygrania – bezpłatne studia w WSL w Poznaniu, nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych firmach logistycznych oraz zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Myślicie, że szkolna olimpiada jest banalnie prosta i każdy poradziłby sobie z podaniem poprawnych odpowiedzi? Uczniowie musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą z zakresu międzynarodowych regulacji transportu drogowego, zasad organizacji transportu lotniczego i morskiego oraz podstaw logistyki. Trudne i specjalistyczne, gdyż hasłem tegorocznej edycji jest „Rola transportu i spedycji w logistyce„.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to autorski program rozwoju talentów WSL. Ten konkurs to nie tylko szkolna próba sił. Dla wielu młodych ludzi to początek kariery w logistyce. Z roku na rok przybywa entuzjastów logistycznych zmagań, tych którzy z udziałem w olimpiadzie wiążą poważne plany – studenckie i zawodowe” – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Wyniki pierwszego etapu olimpiady poznamy pod koniec października. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w szkolnym etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 5 grudnia. Finał olimpiady, czyli ostateczne starcie w drodze po „darmowe studia logistyczne”, odbędzie się 7 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Zwycięzców poznamy 4 kwietnia 2014 roku.
finalool2013
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizacja olimpiady na tak wielką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie silne wsparcie partnerów biznesowych – sponsorów i fundatorów nagród. Złotymi Sponsorami VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, Marathon International Logistics, PPUH Agrobex, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH. Sponsorzy Srebrni to: DPD Polska, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL. Do grona sponsorów dołączyła także Panopa Logistik Polska.

Podobne wpisy