orzel gospodarczy

Powstanie Krajowa Akademia Gospodarcza

Umowa została podpisana przez przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczzej, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie oraz kilka innych uczelni. Ze współpracy z tymi uczelniami ma powstać Krajowa Akademia Gospodarcza. 

W ramach Krajowej Akademii Gospodarczej wypracowywane będą programy nauczania. Ma to pomóc absolwentom współpracującym z KIG uczelni łatwiej odnaleźć się na rynku pracy i rozpocząć pracę w przedsiębiorstwach.

– Celem umowy jest to, by zmienić typ kształcenia w polskich uczelniach. (…) Chcielibyśmy, żeby absolwent, który uczelnię kończy, poprzez staże, kontakty z firmami, od razu był pełnowartościowym pracownikiem i nie musiał się douczać w pierwszym okresie, kiedy przychodzi do firmy – zaznaczył w rozmowie z PAP prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Andrzej Arendarski.

Planuje się prowadzenie zajęć przez doświadczonych przedsiębiorców oraz umożliwienie studentom odbycia praktyk w firmach. – Chcemy też przeorientować programy nauczania. Stąd zwróciliśmy się do przedsiębiorców, aby zechcieli uczestniczyć w gremiach, które będą formułować pewne programy nauczania, a więc te treści, które należy młodym ludziom przekazać, aby umiejętnie i płynnie weszli na rynek pracy – wyjaśnił w rozmowie z PAP prezydent AHE w Łodzi, Jarosław Gerard Podolski. 

Dodatkowo – jak wyjaśnia wyjaśnił prezes KIG – Krajowa Izba Gospodarcza chce wesprzeć współpracujące uczelnie „poprzez dostarczenie swojej wiedzy, poprzez kontakty z naszymi członkami, którzy prowadzą z powodzeniem tysiące firm. Będziemy starali się namówić ich, żeby włączyli się do programu kształcenia”.

– Umowa ma charakter otwarty. Na kolejnych etapach będą mogły do niej przystępować kolejne uczelnie – skomentował Podolski.

Podobne wpisy