uek logo

Promocja UEK na Ukrainie

Podczas wyjazdu reprezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie spotka się Polakami mieszkającymi na Ukrainie oraz maturzystami zainteresowanymi studiami na UEK. W trakcie 10-dniowej promocji na Ukrainie zaplanowano m.in. spotkania z uczniami szkół i gimnazjów, studentami ukraińskich szkół wyższych, Związkiem Polaków na Ukrainie, przedstawicielami konsulatów oraz placówek dyplomatycznych a także polskimi instytucjami społeczno-kulturalnymi a także mediami.

Dzięki współpracy z Departamentem Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego, w ramach tego wyjazdu, nasza Uczelnia wystąpi także podczas Międzynarodowych Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 17-19 listopada w Kijowie. Przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego biorą udział w projekcie „Małopolska – Nasz Region Nasza Szansa” (edycja 3 / 2011). Uniwersytet uczestniczy w ten sposób w przedsięwzięciu „Study and visit Malopolska”, w ramach którego będziemy zachęcać do odwiedzin naszego regionu zarówno w celach naukowych jak i turystycznych. Województwo Małopolskie jest partnerem tego przedsięwzięcia.

Wraz z coraz liczniejszymi wyjazdami zagranicznymi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w kwietniu 2011 roku rozpoczął także program „Szkoła Partnerska”. W jego ramach współpracujemy ze szkołami zarówno z Polski jak i zagranicy. Uniwersytet pomaga w ten sposób obcokrajowcom m.in. w zorganizowaniu grupowych przyjazdów do Krakowa, użycza także uczniom, studentom i nauczycielom zasobów naukowych nie tylko w formie tradycyjnych podręczników ale także zaproszeń na spotkania z ekspertami i wybitnymi gośćmi Uniwersytetu. Uczelnia organizuje także specjalne prezentacje dla uczniów zainteresowanych kształceniem w UEK. W zamian szkoły promują wśród swoich uczniów ofertę edukacyjną naszej Uczelni.

Obecni na Ukrainie reprezentanci Uczelni opowiedzą nie tylko nt. oferty edukacyjnej Uczelni. Specjalnie przeszkoleni tzw. „rekruterzy”, wytłumaczą także jak załatwić wszelkie formalności i przede wszystkim pomogą tutaj w Krakowie dopełnić wszelkich technicznych wymogów rekrutacyjnych.

W samym 2011 roku przedstawiciele UEK wielokrotnie promowali za granicą ofertę edukacyjną Uczelni. W dniach 11-23 lipca UEK promował się w Baltimore i Nowym Jorku. W dniach 6-8 maja 2011 wystąpiliśmy w zorganizowanych po raz pierwszy w historii targach edukacyjnych tylko polskich uczelni za granicą „Polish University Fair CHICAGO 2011”. Od 16 do 20 kwietnia br. nasza Uczelnia zorganizowała Dni Edukacji Polskiej we Lwowie i Iwano Frankowsku pod patronatem honorowym Grzegorza Opalińskiego, Konsula Generalnego RP we Lwowie. W dniu 19 kwietnia br. przedstawiciele UEK wzięli także udział w Dniach Kariery organizowanych na Iwano-Frankowskim Narodowym Technicznym Uniwersytecie Nafty i Gazu. Już w kwietniu gościliśmy także w Tarnopolu, Żytomierzu i Charkowie.

Szczegóły wyjazdu:
Łukasz Salwarowski
Dyr. Kancelarii Rektora UEK
Tel. 0038 063 578 9423
kom. w PL 669-582-270

Podobne wpisy