politechnika lodzka

Politechnika Łódzka i firma Ericpol podpisują umowę

Uroczystość zawarcia umowy odbędzie się w piątek 27 stycznia 2012 r. o godz. 12.30 w sali seminaryjnej budynku B2 przy rektoracie Politechniki Łódzkiej przy ul. Ks. Skorupki 6/8.

Dokument sygnowany przez rektora Politechniki Łódzkiej prof. Stanisława Bieleckiego i prezesa firmy Ericpol Jana Smelę otworzy nowe możliwości prowadzenia wspólnych projektów naukowo-badawczych, badań i ekspertyz, organizowania praktyk studenckich, sympozjów, konferencji, seminariów i szkoleń oraz wielu innych działań.

Jest to kolejna umowa zmierzająca do powiązania nauki i kształcenia w Politechnice Łódzkiej z potrzebami firm i rynku pracy.

– Podejmujemy szereg inicjatyw zmierzających do wykorzystania innowacyjnego potencjału kadry akademickiej uczelni oraz stworzenia studentom i doktorantom coraz lepszych możliwości kształcenia. Do rozwoju naszej gospodarki i sprostaniu wyzwaniom współczesnego świata niezbędne są wspólne projekty uczelni i firm działających w najnowszych obszarach techniki. Współpraca taka może przynieść szczególne korzyści dla procesu kształcenia. Powiązanie go z potrzebami przemysłu i jednoczesna znajomość tych potrzeb jest dla uczelni niezwykle cenna – podkreśla rektor PŁ prof. Stanisław Bielecki.

Z kolei Jan Smela, prezes zarządu Ericpol Telecom uważa, że – Wszyscy jesteśmy częścią jednego organizmu, zależni od polskiego systemu edukacji i będący częścią polskiej gospodarki. By dogonić, a nawet wyprzedzić świat musimy stworzyć naszą własną wartość, by stać się atrakcyjnym produktem na globalnym rynku. Jedyny sposób osiągnięcia tego celu to zachęcanie ludzi młodych do innowacyjności.

Politechnika Łódzka znajduje się w czołówce rankingów akademickich uczelni przygotowywanych przez media oraz MNiSW oraz szczyci się tytułem PROstudenckiej Uczelni 2011. Współpracuje z największymi firmami i koncernami regionu np.: IBM, Dell, PKN Orlen, ABB, TP SA. Swoją ofertę kieruje również do małych i średnich firm. Transferem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań do przemysłu zajmuje się Centrum Transferu Technologii PŁ Sp. z o.o. Studenci PŁ mogą otrzymać dyplomy uczelni francuskich, tureckich, duńskich, holenderskich i angielskich, ale ostatnio również chińskich. PŁ jest w czołówce w wymianie studentów w ramach programu LLP-Erasmus i w wymianie zagranicznych praktyk wakacyjnych w ramach programu IAESTE.

Ericpol, największy polski eksporter sektora IT w Polsce, od 21 lat świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine-to-machine), Ux (user experience), usług medycznych, rozwiązań dla biznesu. Grupa Ericpol posiada 3 oddziały w Krakowie, Łodzi i Warszawie oraz centra produkcyjne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, zatrudniając obecnie ponad 1350 pracowników. W 2011 roku Ericpol został zakwalifikowany jako „Rising Star” w rankingu 100 najlepszych dostawców usług outsourcingowych i doradczych na świecie tworzonego przez stowarzyszenie IAOP (International Association of Outsourcing Professionals).

Podobne wpisy