Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
Prorektor ds. Dydaktyki (wprowadzenie, informacje o zasadach rekrutacji)
Wydział Ekonomii
Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Wydział Towaroznawstwa
Wydział Zarządzania
Trwa ogólnopolski nabór do projektu stażowego, skierowanego do pracowników naukowych oraz przedsiębiorców. „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet-naukowców” – program ten ma służyć łączeniu nauki z biznesem.
5 października w Warszawie odbędą się praktyczne warsztaty pod tytułem „EFEKTYWNE PUBLIKOWANIE NAUKOWE, PRAKTYCZNE NARZĘDZIA W PRACY AUTORA”. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki. Adresatami szkolenia są pracownicy naukowi, którzy na co dzień zajmują się przygotowaniem artykułów naukowych przeznaczonych do publikacji w pracach zbiorowych i czasopismach. Prelegenci skupią się na przedstawieniu praktycznej wiedzy i wskazówek, jak najlepiej zaplanować pracę nad tekstem oraz w jaki sposób przygotować materiał do publikacji.
Jedenaście wrocławskich uczelni miało wspólnie zainaugurować nadchodzący rok akademicki. Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej stanowczo jednak odrzucił ten pomysł.”Gdybyśmy chcieli rozpoczynać rok akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, to byśmy tam poszli na studia” – jak można przeczytać w ich oświadczeniu.
W dniach 28 października – 6 listopada 2012 roku w Ugandzie gościła misja Uniwersytetu Pedagogicznego. Pracownicy Instytutu Historii oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń zorganizowali w Namu- gongo pod Kampalą międzynarodową konferencję naukową: „Polscy Sybiracy w Afryce Wschodniej w latach 1942-1952”. Wzięło w niej udział ponad 40 osób z czterech kontynentów. W sesji między innymi czynnie uczestniczyli ministrowie: prof. Andrzej Kunert (Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa) oraz dr Jan Ciechanowski (Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych). Powodem wyjazdu do Ugandy było uroczyste otwarcie cmentarza polskich Sybiraków w Koji, którego odbudowę zainicjowali w 2009 r. pracownicy UP.
„Persefona, czyli dwie strony rzeczywistości” – taki temat nosi konferencja, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada w auli Collegium Novum UJ. Organizatorem jest Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki. Wszystkie spotkania w auli Collegium Novum mają charakter otwarty.
.