phoca_thumb_s_rece2

PGE zacieśnia współpracę z Politechniką Łódzką

Jak informuje przedstawicielka uczelni Małgorzata Trocha, umowa będzie obejmowała szeroko pojętą współpracę w zakresie wymiany poglądów i doświadczeń między praktykami, a teoretykami wiedzy technicznej i wiedzy z zakresu zarządzania.
Politechnika Łódzka zorganizuje studia podyplomowe i warsztaty dla pracowników nietechnicznych PGE, zaś studenci i absolwenci PŁ będą mogli odbywać w firmie miesięczne praktyki oraz sześciomiesięczne staże.
„Nasi pracownicy i studenci na zlecenie PGE będą wykonywali ekspertyzy, prowadzili badania oraz korzystali z najnowszych urządzeń technicznych, będących w zasobach firmy. Z kolei pracownicy PGE będą uczestniczyli w sympozjach i konferencjach organizowanych przez PŁ. Najogólniej mówiąc umowa będzie dotyczyła wymiany wzajemnych doświadczeń i prezentowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych” – zapowiada dr hab. Krzysztof Jóźwik, który odpowiada w PŁ za realizację porozumienia.
Podpisanie umowy jest elementem strategii PŁ, która ma prowadzić do zacieśniania współpracy z przemysłem. „Uczelnia prowadzi m.in. wiele projektów i badań z zakresu energetyki. Podejmuje szereg działań, aby Łódź stała się centrum działań w obszarze innowacji energetycznych” – wyjaśnia Małgorzata Trocha.
Przypomina, że władze PŁ i 90 innych partnerów z Europy przygotowały wspólnie wniosek o ustanowienie Wspólnoty Węzłów Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities). Konsorcjum ma skupiać uniwersytety, instytuty badawcze, przemysł, instytucje finansowe oraz rządy siedmiu krajów Europy. Międzynarodowym koordynatorem przedsięwzięcia jest niemiecki ośrodek Energy Hills z Aachen-Juelich. Koordynatorem polskiego Centrum Węzła Wiedzy i Innowacji jest Politechnika Łódzka.

Podobne wpisy