Politechnika Rzeszowska

I miejsce studentów Politechniki Rzeszowskiej w rankingu Imagine Cup 2014

Studenci stworzyli łącznie 12 drużyn i zaproponowali własne projekty w kategoriach „World Citizenship”, „Innovation” i „Games”. W drugiej rundzie ich zadaniem jest zrealizowanie tych projektów oraz przygotowanie prezentacji video. Pięć najlepszych drużyn w każdej kategorii znajdzie się w finałach krajowych konkursu.

Czym jednak w ogóle jest Imagine Cup? To największy na świecie konkurs technologiczny przeznaczony dla studentów, który jest doskonałą okazją do tego, żeby wykorzystać własna wyobraźnię oraz kreatywność w świecie najnowszych technologii. To także szansa na wymarzoną pracę!
W ostatnich 11 edycjach konkursu uczestniczyło blisko 2 miliony studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Otrzymali oni cenną pomoc w promocji swoich rozwiązań od instytucji naukowych, liderów biznesu oraz artystów.

Dla wielu uczestników Imagine Cup był bodźcem do rozpoczęcia przygody z własną firmą, bardzo często rozwiniętą na bazie projektu konkursowego.

Imagine Cup 2014 to szansa na:
– zrobienie czegoś wyjątkowego, rozwiązanie trudnych problemów, z którymi zmaga się obecnie świat, wprowadzenie swoich pomysłów na rynek;
– budowanie przyszłości rynku gier i aplikacji;
– zdobycie nowych umiejętności technicznych;
– rywalizację z najzdolniejszymi studentami z całego świata;
– wygranie gotówki oraz cennych nagród, a także szansa na darmową wycieczkę do Seattle w USA na finały światowe Imagine Cup!

Podobne wpisy