wstio

Nowatorska kampania reklamowa w Toruniu

W poniedziałek wszyscy jednak mogli podziwiać już kolejną wersję plakatowej reklamy. Uśmiechnięte i smutne buzie zamieniły się w… logo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Wyższej Szkoły Tego i Owego.

– Odnosimy się do szkół prywatnych w naszym regionie, one na plakatach chwalą się, że są np. uczelnią najlepiej ocenianą przez pracodawców, obok tego jest mała gwiazdka, a pod spodem napisane, że to na podstawie rozmów z 10 pracodawcami – wyjaśnia podstawy prowadzonej kampanii reklamowej Aleksander Anikowski, kierownik Centrum Promocji i Informacji UMK. – To my jesteśmy oryginałem, a one naszą kopią, wykłada u nich część naszych pracowników, jeśli chodzi o budynki, to mają gorszą infrastrukturę. Powód, dla którego są jednak wybierane, to niższa cena.
Za nią – jak zapewnia Anikowski – nie idzie jakość nauczania.
oryginaltorun1
Wrzesień jest kluczowym okresem w kontekście rekrutacji na studia niestacjonarne i podyplomowe. Nadszedł jednak czas niżu demograficznego, w którym uczelnie mają problem z wypełnieniem limitów przyjęć na studiach stacjonarnych. Wiele osób przepisuje się z „zaocznych” na „dzienne”, żeby uniknąć wysokich opłat i móc zdobyć wyższe wykształcenie całkowicie za darmo.

Kandydaci na studia niestacjonarne i podyplomowe są dla wielu uczelni na wagę złota! Kto zabiera uczelniom państwowym najwięcej chętnych na studia zaoczne? Uczelnie prywatne i to właśnie z nimi rywalizację rozpoczął UMK – One mówią, że u nich wykładają praktycy, a więc w domyśle, że na UMK uczą starzy nudziarze, którzy na niczym się nie znają i mają pożółkłe kartki, chcemy odkłamać tę opinię – podkreśla Anikowski.

Czy kampania przyniesie zamierzony rezultat? Czy pozwoli na zwiększenie ilości kandydatów na studia niestacjonarne i podyplomowe? Miejmy nadzieję, że tak. Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest zasłużoną uczelnią, która każdego roku dba o jakość i efektywność swojego procesu kształcenia. Dostosowuje także specjalności do wymogów współczesnego rynku pracy, dzięki prowadzonemu dialogowi ze światem biznesu.

oryginaltorun1
Co na temat kampanii reklamowej sądzą prywatne uczelnie, które działają w najbliższym otoczeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika? Czy nie czują się szkalowane i niesłusznie posądzone o niską jakość prowadzonego kształcenia? Tego dowiecie się już jutro…

Autor: Miłosz Szkudlarski

Podobne wpisy