phoca_thumb_s_pg-logo

Mikroświaty Arktyki i Antarktyki

Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17.30 w holu przed Biblioteką Główną, zaś wykład o godz. 18.00 w sali 300 w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny.
Podczas wykładu słuchacze będą mogli dowiedzieć się czym charakteryzuje się środowisko Arktyki i Antarktyki. Opowieść okraszona będzie wieloma fotografiami.
– Wykład dotyczyć będzie przede wszystkim mikroświatów arktycznych i antarktycznych. Opowiem między innymi o mikroorganizmach zdolnych do przystosowania się i do życia w bardzo zimnym klimacie. To ważne z punktu widzenia współczesnej biochemii i biotechnologii – mówi dr Katarzyna Jankowska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
Warto dodać, że dr Jankowska, wraz z mężem Tomaszem, uczestniczyła w czterech wyprawach badawczych w Arktyce i jednej w Antarktyce. Za każdym razem przez kilka tygodni przyglądała się tamtejszym mikroorganizmom. Ostatnia wyprawa do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego miała miejsce na przełomie 2008/09 roku. Ekspedycje były możliwe dzięki współpracy z Instytutem Oceanologii i z Zakładem Biologii Antarktyki Polskiej Akademii Nauk.
Na wystawie będzie można obejrzeć ponad 30 zdjęć z tychże wypraw.
Wykład i wystawa pt. „Mikroświaty Arktyki i Antarktyki” organizowane są w ramach cyklu „Politechnika Otwarta”. Zapraszamy!
Mikroświaty Arktyki i Antarktyki
■ Otwarcie wystawy: godz. 17.30, hol przed biblioteką w Gmachu Głównym PG
Uwaga! Ekspozycja czynna będzie od 12 do 28 stycznia 2010, w godz. 8–20.00, w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny
■ Wykład: godz. 18.00, sala 300 w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny.

Podobne wpisy