O komercjalizacji badań i ochronie własności itelektualnej
Tematem seminarium będzie wsparcie technologiczne przedsiębiorstw, integracja potencjału badawczego i laboratoryjnego uczelni wyższych Trójmiasta, wzmocnienie współpracy między sferą B+R a gospodarką w dziedzinach uznanych za priorytetowe dla kraju. Mowa tutaj między innymi o biotechnologii, chemii żywności i leków, technologiach informacyjnych i telekomunikacji, materiałach i technologiach materiałowych, a także o ochronie środowiska czy też o energetyce i konwersji energii.
Ciekawie zapowiada się wystąpienie mgr Marty Matuszak z Działu Projektów Europejskich PG, która opowie o koncepcji zmian w Centrum Zaawansowanych Technologii POMORZE.
CZT POMORZE to projekt realizowany wspólnie przez Politechnikę Gdańską oraz Uniwersytet Gdański. Celem współpracy jest rozwój infrastruktury logistycznej i badawczej największych uczelni regionu, jak też stworzenie ram prawnych pozwalających na skuteczne wspieranie rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw. Budżet tego projektu wynosi 24 mln zł, z czego 75 proc. pochodzi z Unii Europejskiej. Więcej tutaj.
Podczas warsztatów poruszane będą ważne kwestie robocze, począwszy od pomocy publicznej w projektach, poprzez proces patentowania i publikowania, a na finansowaniu projektów w ramach 7 Programu Ramowego skończywszy.
W seminarium wezmą udział przedstawiciele: Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego woj. pomorskiego, Centrum Wiedzy i Przedsiębiorczości Politechniki Gdańskiej oraz uczestnicy konsorcjum Centrum Zaawansowanych Technologii POMORZE.
Zapraszamy!
Seminarium „Rozwój innowacyjnych technologii i ich komercjalizacja”, czwartek, 1 grudnia, godz. 9.15-13.30, Sala Senatu w Gmachu Głównym PG
Warsztaty „Komercjalizacja i ochrona własności intelektualnej”, piątek, 2 grudnia, godz. 9.15-13.30, Sala Senatu w Gmachu Głównym PG