CaseWeek 2017, czyli jak zbliżyć branżę techniczną do studentów
Podczas spotkań studenci mogą zmierzyć się z praktycznymi problemami, spotykanymi na co dzień w przemyśle, branży IT, czy też w medycynie, biorąc udział w tzw. „studium przypadku”. Celem, który przyświeca organizatorom IAESTE CaseWeek jest wzbogacenie kreatywności i kompetencji studentów oraz danie im możliwości kontaktu z przedsiębiorcami i gospodarką. Najlepsi otrzymują szansę praktyki, staż, a nawet pracy w prestiżowej firmie. Inicjatywę wyróżnia bezpośrednia, niewymuszona interakcja między studentami a specjalistami z branży.
– Bierzemy powtórnie udział w CaseWeeku, bo to jeden z tych projektów, w których przyszli inżynierowie mogą poznać specyfikę pracy w naszej firmie, a my, przypomnieć sobie czas, gdy byliśmy studentami. Elastyczna forma warsztatów pozwala na weryfikację wzajemnych oczekiwań w atmosferze wspólnej pracy, a przy okazji wszyscy mogą się trochę rozerwać – wypowiada się Pan Bogumił Haponiuk, przedstawiciel firmy Siemens.
Dzięki CaseWeekowi studenci kierunków inżynierskich mają szansę na bezpośredni kontakt z zagadnieniami, z którymi będą musieli zmierzyć się w przyszłej pracy. Projekt pomaga uzupełnić wiedzę techniczną o praktyczne doświadczenia.
– IAESTE Caseweek to świetne wydarzenie, którego uczestnicy mają okazję poznać najbardziej rozwojowe firmy działające na polskim rynku, a przedstawiciele firm studentów z najlepszych uczelni w Polsce. Warsztaty wnoszą bardzo dużo wartości merytorycznej dla pracodawcy, jak i potencjalnych kandydatów – opowiada Katarzyna Rutkowska Lider ds. Programów Studenckich i Pozyskiwania Talentów w Hellenic Coca-Cola.
Patronat nad projektem, oprócz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Rozwoju, objęli również rektorzy wszystkich uczelni zaangażowanych w wydarzenie: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uczestnictwo w warsztatach jest całkowicie darmowe, ale liczba miejsc jest ograniczona. Selekcja odbywa się na podstawie wytycznych firmy przeprowadzającej dane szkolenie. Jeśli lubisz wyzwania oraz jesteś osobą otwartą, aktywną i zdeterminowaną do działania, a praca w zespole przychodzi Ci bez trudu, CaseWeek jest właśnie dla Ciebie!
Aby wziąć udział w CaseWeeku, wypełnij formularz zgłoszeniowy.