uw-logo1

270 mln z Unii na Uniwersytet

Umowa w sprawie dofinansowania zostanie podpisana w środę, 8 lipca – informuje rzecznik prasowy UW, Anna Korzekwa. Porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim a instytucją wdrażającą – Ośrodkiem Przetwarzania Informacji podpiszą: rektor UW, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz dyrektor OPI, dr Olaf Gajl. 
W budynku CeNT I powstaną laboratoria, sale wykładowe i dydaktyczne dla studentów i doktorantów UW kształcących się na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, informatyka i ochrona środowiska. Obiekt będzie oddany do użytku w III kwartale 2012 roku.
CeNT II to budynek, który w przyszłości będzie zajmował Wydział Fizyki wraz z infrastrukturą konieczną do realizacji programów edukacyjno-badawczych. Rozpoczęcie budowy CeNT II jest planowane na początek przyszłego roku, a jej zakończenie na pierwszy kwartał roku 2013.
W najbliższych latach na warszawskiej Ochocie powstanie też Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych (CeNT III). Na jego budowę UW otrzyma ponad 280 milionów złotych z programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. W budynku powstanie 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów. Będą w nich prowadzone prace z zakresu: problematyki środowiskowej, monitoringu i prognozowania zagrożeń, skażeń m.in. substancjami ropochodnymi, nowych źródeł energii, technik i substancji biologicznie aktywnych w medycynie i kosmetologii.
Uroczystość podpisania porozumienia odbędzie się w sali 101 w siedzibie OPI (Al. Niepodległości 188 b, na tyłach Urzędu Patentowego). 
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy