logo uth

Współpraca UTH z biznesem

Na przełomie kilku miesięcy od maja, do sierpnia, uczelnia podpisała łącznie sześć umów partnerskich z podmiotami działającymi w branży spedycyjnej, transportowej, a także Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. Dzięki nawiązanej współpracy studenci uczelni będą mieli okazję zrealizować w wybranych firmach praktyki zawodowe, podczas których zdobędą pierwsze doświadczenia zawodowe.

W maju Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H Chodkowskiej w Warszawie dwie umowy, na mocy których określona została współpraca naukowo-dydaktyczna oraz organizacja praktyk studenckich pomiędzy firmami a uczelnią. UTH zawarło umowę z Rusak Business Service sp z o. o., która objęła patronat nad programem studiów podyplomowych Agent Celny. Oprócz tego, uczelnia współpracuje z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. Współpraca z Zarządem obejmuje:

  • Organizację staży i praktyk studenckich,
  • Wspólne prowadzenie prac badawczych z obszaru transportu miejskiego z obszaru transportu miejskiego oraz prac licencjackich i magisterskich przygotowywanych przez studentów UTH w obszarach.

uth wspolpracaW czerwcu firma Ideo działająca w branży informatycznej objęła patronat nad kierunkiem informatyka. W tym samym miesiącu Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej i Orange Polska podpisały list intencyjny w sprawie organizacji informatycznych praktyk studenckich dla studiów pierwszego stopnia.
Współpracą z warszawską uczelnią zainteresowały się także firmy spedycyjne, specjalizujące się w transporcie krajowym i międzynarodowym. Od tego roku studenci uczelni będą mogli realizować praktyki zawodowe w:

  • Cargo Partner Spedycja Sp. z o.o.,
  • Polfrost Internationale Spedition Sp. z o.o.,
  • Enpire Transport.

Więcej informacji na temat Uczelni Techniczno-Handlowej im. H Chodkowskiej w Warszawie znajdziesz tutaj.

Podobne wpisy