Uniwersyteckie konsorcjum – razem dla zdrowia

 

Konsorcjum powołano w celu realizacji dużych projektów głównie w dziedzinie wpływu na zdrowie człowieka substancji biologicznie aktywnych i ksenobiotyków. Będą to badania z obszaru biotechnologii, chemii analitycznej i technologii żywności.

 

Poza prowadzeniem projektów badawczych uczelnie będą wspólnie pozyskiwały granty międzynarodowe, krajowe i z funduszy europejskich oraz organizowały szkolenia i konferencje. W planach jest również współpraca z partnerami zagranicznymi i innymi uczelniami.

 

Współpraca pomiędzy Katedrą Chemii Środowiska i Bioanalityki toruńskiego UMK a Katedrą Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością wrocławskiego UP ma już 10-letnią tradycję. Jej efektem były wspólne konferencje, seminaria, badania i publikacje w zakresie żywności nowej generacji i suplementów diety. Konsultantem w jednym z projektów jest światowej sławy analityk, prof. Bogusław Buszewski. Uczelnie realizują wspólnie międzynarodowy program CEEPUS. Dzięki niemu studenci, doktoranci i pracownicy wrocławskiego UP od wielu lat uczestniczą w wymianie naukowej.

Podobne wpisy