targiedukacyjnewkrakowie-s

Targi Edukacyjne w Krakowie!

 

W tym roku uczestnicy będą mogli poznać ofertę blisko 200 polskich i zagranicznych szkół wyższych (m.in. z Belgii, Bułgarii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii), średnich, gimnazjów oraz instytucji związanych z edukacją. Na stoiskach targowych spotkają uczniów i studentów szkół, którzy bez wątpienia są najlepszym źródłem informacji. Dużą zaletą Targów jest fakt, że niezwykle bogata oferta zgromadzona jest w jednym miejscu i czasie. Poza tym jak wiadomo żaden informator, strona internetowa czy forum nie zastąpią bezpośredniej rozmowy.

 

Pierwszy krok do wymarzonej pracy
Wybór odpowiedniego kierunku kształcenia to większa szansa na zdobycie w przyszłości wymarzonej pracy. Dlatego też podczas Targów organizatorzy zapewnili możliwość zapoznania się z praktycznymi aspektami takich zawodów jak: dziennikarz, fotograf, kierownik produkcji telewizyjno-filmowej, czy ratownik medyczny jak również wziąć udział w warsztatach cyfrowej obróbki obrazu, czy warsztatach mozaiki artystycznej. Ponadto Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie udostępni Muzeobus – specjalnie skonstruowany samochód prezentacyjny, w którym odbywają się interaktywne zajęcia popularyzujące lotnictwo i jego historię.

 

Zbadaj poziom IQ!
Dzięki nawiązaniu współpracy z MENSĄ Polska powstała specjalna strefa IQ. Przedstawiciele tej organizacji umożliwią sprawdzenia poziomu inteligencji. Będzie się można również dowiedzieć, jak ją wykorzystywać w życiu codziennym.

 

Nasza klasa w wersji 2.0
Kreda, gąbka i zielona tablica to już przeszłość. Wyposażenie sal lekcyjnych coraz bardziej przypomina kolejną część Gwiezdnych Wojen niż szkolne pomieszczenie. Projektory, ekrany dotykowe, e-dzienniki, rzutniki multimedialne, komputery najnowszej technologii oraz szereg innych multimedialnych i interaktywnych urządzeń – tak wygląda współczesne kształcenie dzieci i młodzieży. Zostanie ono zaprezentowane w ramach Salonu Multimediów Edukacyjnych.

 

Lekcje Muzealne na Targach..

w siedzibie Muzeum. Najbardziej aktywne klasy i uczniowie odwiedzający Targi Edukacyjne mają szansę bezpłatnie wziąć udział w specjalnie przygotowanych lekcjach muzealnych w najważniejszych krakowskich muzeach m.in. Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Zamku Królewskim na Wawelu czy Żydowskim Muzeum Galicja.

 

Kiedy?
21-23 marca 2012
środa – piątek, godz. 9.00-15.00
Gdzie?
Hala Targów w Krakowie
ul. Centralna 41A

Podobne wpisy