amwlogo

Piknik Naukowy w Akademii Marynarki Wojennej

Piknik Naukowy w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zawsze cechuje bogaty program wykładów i warsztatów oraz atrakcji dla uczestników. Czy w tym roku może być inaczej? Zdecydowanie nie! Organizatorzy przygotowali program, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Będą interesujące wykłady, warsztaty, które zaciekawią nawet najwybredniejszych uczestników, możliwość zwiedzania biblioteki i planetarium oraz zajęcia dla dzieci. Czy może Was tam zabraknąć? Pytanie jest czysto retoryczne.

W samym sercu uczelni – na placu apelowym, będziecie mogli wcielić się w rolę pilota i zobaczyć Gdynię z lotu ptaka. Odbędą się również tam liczne pokazy, ćwiczenia i zajęcia praktyczne. Następnie warto swoje kroki skierować do Biblioteki Głównej AMW, w której zobaczymy zakamarki na co dzień niedostępne dla „zwykłych śmiertelników”. W audytorium posłuchamy wykładów o „Żołnierzu polskim w misjach ONZ”, Piractwie i terroryzmie morskim”,  „Bałtyckich wrakach” i „Broni chemicznej zatopionej w Bałtyku”.

Tegoroczna edycja Pikniku Naukowego to również miejsce idealne dla dzieci. Specjalnie dla nich organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje, między innymi: „Spotkanie z żeglarzem”, „Turniej gry w warcaby”, „Dźwięki morza”, „Od majtka do kapitana”.

Jeśli nadal czujecie niedosyt atrakcji to uczelnia oddaje do Waszej dyspozycji symulator mostka nawigacyjnego oraz siłowni okrętowej. Chętne osoby z zacięciem logistycznym będą mogły zweryfikować swoje „lądowe umiejętności” w czasie prawidłowego załadunku statku. Ostrzegamy – statek nie może zatonąć, ani być przechylony.

Podejmiecie wyzwanie załadunku takiego statku? Chcecie wziąć udział w licznych wykładach? Sprawdzić jak wygląda mostek nawigacyjny i siłownia okrętu? Zobaczyć okręt podwodny? W takim razie nie może Was zabraknąć na tegorocznym Pikniku Naukowym organizowanym przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Pikniku Naukowego w Akademii Marynarki Wojennej znajdziecie na Oficjalnej Stronie.

Podobne wpisy