sggw-logo1

SGGW przystąpiła do programu „Wiem, co robię!”

Ruszył w Warszawie projekt „Wiem co robię!”. Jest to trzymiesięczny program pilotażowy skierowany do młodzieży akademickiej. Projekt ma na celu dotarcie z informacjami dotyczącymi problematyki i profilaktyki HIV/AIDS oraz infekcji przenoszonych droga płciową do studentów warszawskich uczelni wyższych. Pomysłodawcą kampanii jest Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”.

W ramach realizacji zadania uruchomiono pięć Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych w wybranych akademikach. W SGGW, w akademikach Limba (kampus uczelniany) oraz Oaza (ul. Madalińskiego) dyżury ekspertów odbywają się w godzinach 17.00 – 21.00. Wykwalifikowani doradcy pracują także metodą partyworkingu w pięciu popularnych klubach studenckich. Doradcy i doradczynie zawsze chętnie udzielą fachowej i dyskretnej informacji lub porady w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, szacowania ryzyka zakażenia, chorób przenoszonych droga płciową, czy bezpieczniejszych zachowań seksualnych. Można również otrzymać od nich bezpłatnie ulotki edukacyjno-profilaktyczne, materiały zmniejszające ryzyko zakażenia HIV oraz drink testy wykrywające obecność GHB („pigułki gwałtu”) w napojach.

Organizatorzy zapraszają również do swojej siedziby przy ulicy Targowej 44 lok. 1/1A w czwartki w godzinach 17:00 – 20:00. Na miejscu można skorzystać z księgozbioru gromadzonego w ramach „Pozytywnej Biblioteki”, która jest doskonałą sposobnością do rozszerzenia wiedzy z problematyki HIV/AIDS oraz porozmawiać z konsultantami lub konsultantkami.

Raz w miesiącu organizowane są otwarte zajęcia warsztatowe dla wszystkich, którzy chcą uzyskać więcej informacji z zakresu profilaktyki HIV/ AIDS, STI, asertywności, testowania w kierunku HIV. Zajęcia organizowane są zazwyczaj w weekendy.

Projekt „Wiem co robię!” jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowe dane są zamieszczone na stronie www.pozytywniwteczy.pl.

Podobne wpisy