banner cpi

Seminarium z cyklu kształcenie informatyczne

Programowanie jest tutaj elementem procesem rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputerów. Pilotaż nowej podstawy programowej w formie innowacji pedagogicznej rozpoczęło się z początkiem tego roku szkolnego, a od września 2017 planowane są regularne zajęcia informatyczne we wszystkich szkołach. Powinno to skłonić wszystkie szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych do podjęcia działań mających na celu wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego.

W programie między innymi:

  • nowa podstawa programowa kształcenia informatycznego – wprowadzenie od 2017 roku obligatoryjnej nauki programowania we wszystkich szkołach – jako element budowania kompetencji cyfrowych,
  • oczekiwania i potrzeby w edukacji szkolnej w zakresie nauki programowania,
  • język Maszyn – nauka programowania z wykorzystaniem intuicji wizualnych,
  • nauka programowania jako element kształcenia podstawowego.
  • efekty dydaktyczne nauki programowania w Szkole Programowania Kids Code.
  • prototypowanie i programowanie gier dydaktycznych.

Seminarium będzie miało formę wykładów, które poprowadzą pracownicy uczelni wyższych z całej Polski, specjalizujący się w naukach informatycznych i matematyce, m.in.:

Jarosław Drapała – doktor nauk technicznych i adiunkt na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w modelowaniu matematycznym systemów złożonych, ze szczególnym uwzględnieniem symulacji komputerowej, analizą statystyczną, systemów o naturze biomedycznej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, brał udział w pro9jektcie „Szlifowanie diamentów, prowadził warsztaty i wykłady dla młodzieży szkolnej.

Piotr Fulmański – pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Programista z wieloletnim doświadczeniem i praktyczną wiedzą.

Jakub Jernajczyk – matematyk i artysta wizualny. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów na ASP we Wrocławiu. Członek Akademii Młodych Uczonych i Artystów.

Małgorzata Kalinowska-Iszkowska – absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej ze stopniem naukowym doktora nauk technicznych. W latach 1980-1992 pracowała na stanowisku adiunkta w Instytucie Informatyki. W latach 1988-1992 organizowała i prowadziła zajęcia na studium podyplomowym CITCOM we współpracy z France Telecom i rządem francuskim.

Karolina Karbarczyk – mentorka Szkoły Programowania Kids Code Fun oraz studentka matematyki na Politechnice Warszawskiej. Specjalizuje się w edukacji w zakresie programowania w fundacji Kidns Code Fun i na Uniwersytecie Dzieci. Pracowała jako projektantka aplikacji oraz testerka.

Maciej Marek Sysło – z wykształcenia matematyk i informatyk. Od połowy lat 80. XX wieku aktywnie zajmuje się upowszechnianiem informatyki na wszystkich etapach edukacyjnych. Jest autorem koncepcji kształcenia informatycznego w szkołach, współautorem kolejnych podstaw programowych przedmiotów informatycznych, programów nauczania i podręczników. Przez niemal 20 lat organizował konferencje „Informatyka w Szkole”

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/bkc/formularz_pr10.php

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia

Podobne wpisy