Zmiana na stanowisku rektora w WSB

SB swoje korzenie ma w departamencie szkoleniowym utworzonym w 1991 r. przy Banku Staropolskim. Nowemu bankowi doskwierał brak pracowników zorientowanych w bankowości komercyjnej. Prezes Banku – dr Maciej Kramarek – zaproponował prof. Balickiemu stworzenie programu kursów. Po paru miesiącach bank otworzył filię departamentu szkoleń w Szczecinie. A po dwóch latach uczniów było już 3 tys. Nadszedł czas, by utworzyć uczelnię.
Prof. Balicki został pierwszym rektorem WSB. Już wtedy przydarzyła mu się kolejna kocia historia. Pracował nad podręcznikiem makroekonomii, gdy córka przyniosła do domu porzucone kocię. Maluch dostał imię Korwin II i zaczął szaleć w domu. Aby uspokoić zwierzę, profesor sprowadził ze wsi kotkę. Dopiero wtedy mógł wrócić do pracy, bo Korwin II przeniósł swoje zainteresowanie z rektora na Strzałkę. W swojej książce profesor umieścił podziękowania dla kotki.
69-letni rektor rezygnuje ze stanowiska, bo przechodzi na emeryturę. Nadal będzie jednak prowadził zajęcia i kierował katedrą ekonomii. Nie kończy też z bieganiem. 10 października znów będzie można gonić rektora nad Maltą.
Rektora Balickiego na stanowisku zastąpi prof. Beata Filipiak. Do Poznania przeprowadzi się ze Szczecina, gdzie związana była najpierw z Uniwersytetem Szczecińskim, a później z tamtejszą WSB. Insygnia rektorskie przejmie w środę.

Podobne wpisy