agh-logo1

Prestiżowa konferencja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

– Będzie to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń konferencyjnych na AGH w ostatnich latach – jak mówi Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy uczelni. – Decyzja o przyznaniu AGH roli organizatora tego wydarzenia zapadła w sierpniu na szczeblu najwyższych władz Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).

Kongres w Krakowie odbędzie się w dniach 6 – 10 sierpnia 2014 roku.

Dlaczego wybrano polską ofertę? Młodzi naukowcy z AGH nie byli osamotnieni w swoim boju „o organizację kongresu”. Mogli liczyć na szerokie wsparcie władz uczelni, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu ich kandydatura okazała się lepsza od Chorwackiej, Szwedzkiej, Tureckiej i Egipskiej.

– Krakowskie spotkanie, poza wartością merytoryczną, będzie także ogromną szansą na promocję miasta i regionu wśród liderów opinii z całego świata. Goście Kongresu odwiedzą m.in. najważniejsze zabytki Małopolski (Zamek Królewski na Wawelu, Kopalnię Soli w Wieliczce czy Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). Zagraniczni goście będą mieli również okazję zobaczyć siedziby współpracujących z AGH firm, takich jak: Alvernia Studios, Onet, Delphi, Motorola, Tele-Fonika Kable, ArcelorMittal czy Comarch – informuje rzecznik AGH.

IEEE jest największą organizacją zawodową o charakterze globalnym, która m.in. ustala standardy konstrukcji i pomiarów dla urządzeń elektronicznych (w tym np. standardów wifi oraz bluetooth).
ieee logo
IEEE zrzesza aktualnie ponad 425 000 członków (zatrudnionych w przemyśle, na uczelniach i w instytucjach rządowych) oraz około 100 000 studentów i doktorantów. Warto podkreślić, że w jej szeregach znaleźć można aż 23 noblistów i 200 największych firm na świecie (w charakterze członków korporacyjnych).

Źródło: krakow.naszemiasto.pl

Podobne wpisy