amw_logo

Ponad 5 tys. zł za rejs jachtem

W ramach aukcji prowadzonych na rzecz XVIII Finału WOŚP Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała kilkudniowy rejs jachtem s/y „ADMIRAŁ DICKMAN” (typu Delphia 40) dla jednej osoby, która może zabrać osobę towarzyszącą. Rejs potrwa 4-5 dni, w czasie którego odwiedzone zostaną polskie porty. Zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą będą mogli poznać podstawy żeglowania zarówno w teorii jak i w praktyce. Zobaczą na czym polegają praktyki żeglarskie studentów wojskowych AMW. Praca na żaglach, wachta przy sterze, przez parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni, a na koniec otrzymają „Dyplom uczestnictwa w rejsie”. Zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą spotkają się z rektorem-komendantem Akademii Marynarki Wojennej kontradmirałem dr inż. Czesławem Dyrczem, grotmasztem Bractwa Kaphornowców, który dwukrotnie opłynął świat. Zostaną również zapoznani z bazą dydaktyczno-naukową uczelni.

Akademia Marynarki Wojennej biorąc udział w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaoferowała nie tylko rejs jachtem. Uczelnia była obecna w Klubie Marynarki Wojennej „Riviera” i w Teatrze Miejskim w Gdyni, w którym wylicytowała po raz czwarty z rzędu złote serduszko WOŚP za kwotę 2000zł. Otrzymana kwota była najwyższą w trakcie całej licytacji. Uczelnia wygrała także licytację piłki rugby z podpisami pierwszej drużyny Arki Gdynia oraz sekstant ufundowany przez Akademię Morską. Czynnie pomagali również studenci wojskowi i cywilni AMW, którzy byli wolontariuszami WOŚP w Gdyni, Gdańsku i Rumi.

Uczelniany jacht s/y „Admirał Dickman” przeznaczony jest do szkolenia kadry, podchorążych i studentów AMW, odbywania rejsów stażowych i szkoleniowych, zabezpieczenia prac naukowo-badawczych oraz udziału w regatach. S/y „Admirał Dickman” to jeden z najlepiej wyposażonych nawigacyjnie jachtów tego typu w Polsce. Posiada długość 11,95 m i szerokość 3,94 m. Jacht oferuje 4 przestronne dwuosobowe kabiny, a także 2 dodatkowe miejsca w messie. Powierzchnia ożaglowania podstawowego to 78 m2 a dodatkowego 121 m2.

Podobne wpisy