O kryzysie w Wyższej Szkole Humanitas

Jak informuje rzecznik prasowy WSH, dr Michał Kaczmarczyk, Ken Schoolland przyjechał do Polski na zaproszenie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Pomiędzy 23 a 27 marca weźmie udział w kilkunastu spotkaniach edukacyjnych z młodzieżą licealną i studentami. 
Wygłosi wykłady m.in. na Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie w Białymstoku i w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Łazarskiego. Weźmie także udział w audycji „Sygnały Dnia” w I Programie Polskiego Radia, gdzie odpowie na pytania o przyczyny i konsekwencje światowego kryzysu ekonomicznego. 
W Sosnowcu spotka się z uczniami VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka (godz. 8.45), IV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica (godz. 10.00) oraz studentami Wyższej Szkoły Humanitas (godz. 11.45). 
Wykład w Sosnowcu ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby, które interesują się zagadnieniami międzynarodowej gospodarki – informuje Kaczmarczyk. 
Profesor Ken Schoolland znany jest w świecie przede wszystkim jako autor bajki „Przygody Jonatana”, która w zabawny i przystępny sposób tłumaczy różnice między gospodarką wolnorynkową, a centralnie planowaną. Książkę tę przetłumaczono na ponad 40 języków. 
Schoolland jest profesorem ekonomii i nauk politycznych na Hawaii Pacific University w Honolulu. Po ukończeniu studiów na Georgetown University był specjalistą od ekonomii międzynarodowej w Komisji Handlu Zagranicznego USA, Departamencie Handlu i w Biurze Specjalnego Przedstawiciela ds. Negocjacji Handlowych przy Białym Domu. Wykładał ekonomię w Sheldon Jackson College na Alasce oraz japońskim Uniwersytecie Hakodate. EKR 
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy