pslogo

Nowe Laboratoria na Politechnice Śląskiej

Jak informuje Politechnika Śląska, laboratoria powstaną w ramach projektu inwestycyjnego „Modernizacja i utworzenie multimedialnych laboratoriów interaktywnego i zdalnego nauczania przedmiotów ścisłych na Wydziałach Matematyczno-Fizycznym i Automatyki, Elektroniki i Informatyki”.

Laboratoria będą wyposażone w 30 stanowisk, spośród których część będzie dostosowana do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Studenci będą mogli korzystać z tablic interaktywnych, urządzeń do prezentacji grafiki dotykowej, a także systemów FM, które pozwalają na bezprzewodową transmisję głosu wykładowcy bezpośrednio do odbiornika współpracującego z aparatem słuchowym lub słuchawkami, co znacząco poprawia jakość odbioru i zrozumienia wykładów.

„To już kolejny etap przystosowywania uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku udostępniono dwa stanowiska komputerowe w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki temu zainteresowani mogą samodzielnie korzystać zarówno z materiałów dostępnych w internecie, jak i z publikacji oferowanych przez Bibliotekę. Zakupiono również 5 systemów FM, które są wypożyczane indywidualnie na czas studiowania” – czytamy na stronie internetowej PŚ. EKR

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy