phoca_thumb_s_uek_logo

Sukces studenta UEK

 

Największym wyzwaniem trasy był nie dystans, lecz bardzo niska temperatura wody. W początkowej fazie płynięcia było to 13 C, a pod koniec spadła do 12 C.

Rafał w 2003 roku ukończył „zarządzanie i marketing” na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W trakcie studiów był także prezesem turystycznego koła naukowego wagabunda. Dziś jest współwłaścicielem firmy handlowej Ravenoutdoor. Piastuje funkcję dyrektora Krakowskiego Festiwalu Gorskiego, organizowanego Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

– Przebywanie w takich warunkach przez tak długi czas było dla mnie solidnym wyzwaniem. W Polsce było bardzo ciężko przygotować się mentalnie i fizycznie do takiej trasy. Dopiero dwa tygodnie przed moim wyjazdem do RPA temperatura wody na krakowskim Zakrzówku spadła do 14 C… To w porównaniu z trasą z Robben Island wręcz plażowe warunki. Teraz jednak wiem, że opłaciła się inwestycja wczesnowiosennych treningów na Kryspinowie. Bez takiego doświadczenia byłoby mi bardzo ciężko – skomentował swój wyczyn Rafał.

Rafał Ziobro ma już na swoim pływackim koncie m.in. pierwsze polskie przepłynięcie z Europy do Afryki przez Cieśninę Gibraltarską. Do swoich wyzwań przygotowuje się na basenie Uniwersytetu Ekonomicznego pod okiem trenera – Sławka Żuka.

W załączniku przesyłam do wykorzystania kilka zdjęć autorstwa Krzysztofa Żelawskiego, który był równocześnie asekurantem Rafała. W chwili obecnej Rafał wraca z RPA, będzie w Polsce w piątek. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany rozmową bądź spotkaniem z naszym pływakiem, proszę o kontakt.

Podobne wpisy