phoca_thumb_s_ksiazki

Nowa biblioteka i centrum naukowe w Katowicach

O wyłonieniu w przetargu generalnego wykonawcy obiektu poinformował we wtorek Uniwersytet Śląski. Oznacza to, że przygotowywany od kilku lat, wart w sumie ponad 79,5 mln zł projekt, wkroczy w fazę realizacji. W 2012 roku Centrum ma służyć studentom i mieszkańcom regionu. 
„Zakończenie żmudnejáprocedury zamówień publicznych będzie oznaczało długo oczekiwane przyspieszenie w realizacji naszego przedsięwzięcia. Pozostanie nam zgranie kalendarza budowy z kalendarzem przygotowania zbiorów i struktur organizacyjnych obydwu uczelnianych bibliotek” – uważa dyrektor biblioteki uniwersyteckiej, szef projektu, prof. Dariusz Pawelec. 
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt dwóch największych śląskich uczelni. Efektem ma być nowoczesna biblioteka naukowa, spełniająca współczesne standardy w zakresie udostępniania zbiorów, zwiększenia dostępności literatury naukowej, poprawy potencjału badawczego. 
W nowej bibliotece będzie można korzystać zarówno z tradycyjnych, drukowanych książek i czasopism, jak i elektronicznych źródeł informacji, internetu i multimediów. 
Wartość inwestycji wraz ze specjalistycznym wyposażeniem to prawie 79,5 mln zł, z czego prawie 53 mln zł to unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego. Resztę dołoży regionalny samorząd, władze Katowic oraz obie uczelnie. 
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy