Studia teologiczne

Studia teologiczne

Studia teologiczne Dziedziny badające naturę boską oraz jej stosunki ze światem. Szczególnej analizie podlegają relacje między istotą boską a ludźmi.   W grupie tej można odnaleźć teologię, ale również prawo kanoniczne. Studia teologiczne prowadzone są zarówno przez uczelnie kościelne, jak i państwowe. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą teologicznych studiów podyplomowych, które prowadzone są przez polskie uczelnie.

Teologia

Teologia

Studia na kierunku Teologia przeznaczone są dla tych wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę w zakresie filozofii, teologii i historii Kościoła. Zamiarem tych studiów jest prezentacja przekroju zagadnień religijnych, filozoficznych i teologicznych. Zdobyta wiedza teologiczna połączona z formacją duchową pomaga również lepiej rozumieć mechanizmy życia społecznego z perspektywy światopoglądu chrześcijańskiego. Poprzez studia teologiczne nabywa się gruntownej wiedzy teologicznej z elementami filozofii i biblistyki, jak również nauk humanistycznych i społecznych.
Religioznawstwo

Religioznawstwo

Studia religioznawcze kształcą absolwenta doskonale zorientowanego w szeroko rozumianej problematyce religijnej, relacjach religii z państwem i społeczeństwem. To studia, które rozwijają zainteresowania i poszerzają horyzonty, pozwalają zrozumieć inne kultury i cywilizacje, a przede wszystkim religie, które wpływają na ich kształt. Z pewnościa jest to kierunek z pasji, jednak nie tylko dla tych, którzy należą do wspólnoty kościelnej. Religioznawstwo pozwala zrozumieć przenikanie się religii. Studia są świetną propozycją dla tych, którzy szukają drugiego kierunku studiów.