phoca_thumb_s_juwe_logo

Juwenalia Poznań 2009

 
W 2007 roku Organizatorzy Festiwalu przełamali stereotyp jednolitych i muzycznie ograniczonych Juwenaliów i wyszli naprzeciw różnorodnym gustom muzycznym, odpowiadającym 130 tysięcznej grupie poznańskich studentów. Podczas Festiwalu w 2007 i 2008 roku totalnie i dosłownie „przekroczono wszelkie granice”. Dzięki temu dla studentów w Poznaniu zagrały takie gwiazdy, jak: Dog Eat Dog (USA), Above & Beyond (UK), Denice The Menace &Jerry Ropero (BE), Apollo 440 (UK), Mauro Picotto (IT), Chris Lake (UK), Stonebridge (SE).
 
Stare japońskie przysłowie mówi – „Każdy najlepszy event należy poprzedzić dobrym beforem”. Chcąc być w zgodzie ze starą mądrością, wstępem do Festiwalu będą majowe, plenerowe imprezy partnerskie, animujące życie na całym terenie Poznania.
 
8-10/05/2009     Artenalia (STARA RZEŹNIA)
Artystyczny dialog na arenie miasta.
Koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty.
Więcej na www.artenalia.pl
 
13/05/09   MEDYKALIA
 
13/05/09  AWFalia
 
13-14/05/09  WIELKIE GRILOWANIE UAM (Campus UAM Morasko)
 
14/05/09  AGRONALIA (Campus Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Wojska Polskiego)
 
15-16/05/09  POLIBUDA OPEN AIR (Campus PP Piotrowo)
 
15/05/09  EKONOMICZNY DZIEŃ STUDENTA
  
Dla bojących się otwartych przestrzeni, Organizatorzy przewidzieli cykl imprez w poznańskich klubach – wszystkie sygnowane logiem i znakiem jakości Festiwalu Muzycznego. Po dobrym początku możemy spodziewać się tylko fenomenalnego zakończenia. Taki też będzie
  
Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2009
W czwartek o godz. 17.00 z Placu Adama Mickiewicza wyruszy tradycyjny już, Wielki Pochód Studencki, który niesiony muzyką i wielobarwną studencką energią ruszy z posad cały Poznań. Wszyscy dowiedzą się o starcie Juwenaliów. Uczelnie stoczą bitwę o zwrócenie na siebie największej uwagi, a uczestnicy o inwencję twórczą w doborze juwenaliowej kreacji. A po wkroczeniu na teren imprezy na uczestników będą czekać: potężne zaplecze gastronomiczne ; strefa chillout / beach party ; strefy ekspozycji sponsorów ; strefa extreme z bungee oraz park rozrywki. Oraz:
 
-po raz PIERWSZY 2nd Stage! Ulokowana poza strefą imprezy masowej scena, która pozwoli przenieść się w inny, niż wiodący na Scenie Głównej, klimat. Młode zespoły, dj-e, chillout… Tego jeszcze nie było!
– Scena Główna, bardzo dobrze znana stałym uczestnikom Festiwalu. W tym roku będzie można na niej zobaczyć:
 
CZWARTEK 28 maja
Start 19:00
Wstęp wolny
Gwiazdy wieczoru: Sofa, Flapjack, Indios Bravos, Raekwon Wu Tang Clan
 
PIĄTEK 29 maja
Start 18:00
Wstęp biletowany
Gwiazdy wieczoru: Hed Kandi, Shapeshifters, Tom Novy, Marko V, Nitrous Oxide
 
SOBOTA 30 maja
Start 15:00
Wstęp wolny
Gwiazdy wieczoru: Sonic Lake, Afromental, Acid Drinkers, Waglewski Fish Emade, Strachy Na Lachy
  
phoca_thumb_s_juwenalia_zdjecie1Niestety wszechobecny kryzys gospodarczy nie ominął również tego jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Wielkopolski. Ze względu na mniejsze, ale ciągłe! zaangażowanie podmiotów zewnętrznych, przyjaciół i mecenasów imprezy, jesteśmy zmuszeni zwrócić się bezpośrednio do Was i wprowadzić Bilety – Cegiełki na piątkową część naszego eventu. Zrobiliśmy wszystko, by w jak najmniejszym stopniu obciążyć kieszeń uczestnika przy jednoczesnej gratyfikacji legitymacji studenckiej Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz realizacji Festiwalu! Zostań mecenasem Juwenaliów, zainwestuj w bilet i pomóż utrzymać poziom artystyczny sprzed lat, jednocześnie nadając Wielkopolskim Juwenaliom niepowtarzalny kształt i klimat pomimo gospodarczej niepogody.
 
Wszystko o biletach oraz aktualizowane juwenaliowe wiadomości na www.juwenalia.poznan.pl

Podobne wpisy