wsb

Gimnazjaliści wrócili na Uniwersytet

W ciągu najbliższych miesięcy uczniowie na profilu Młody Humanista będą mieli okazję wziąć udział w kilkuspotkaniowych warsztatach dziennikarskich, prawniczych, psychologicznych oraz z zakresu marketingu. Podczas zajęć doświadczeni dydaktycy przybliżą młodzieży wybrane zagadnienia z poszczególnych dziedzin nauki, a Studenci UM będą mieli okazję spróbować swoich sił w roli dziennikarza czy felietonisty, zmierzyć się z zawiłościami obowiązującego prawa i niuansami zawodów prawniczych, zapoznać się z metodami wywierania wpływu na innych oraz współpracy z osobami o różnych typach osobowości, a także zaplanować skuteczną kampanię reklamową – poznając oczywiście podstawowe elementy współczesnego marketingu.
 
uczniowe1Atrakcyjne zajęcia przygotowano także dla Młodych Inżynierów – nie zabraknie zajęć z fizyki eksperymentalnej (w planach m.in. warsztaty z optyki, magnetyzmu, warsztaty z wykorzystaniem ciekłego azotu), ochrony środowiska, technologii informatycznych (zajęcia z tworzenia i zarządzania stronami www oraz grafiki, animacje i gry flashowe), rachunku podobieństwa oraz grafiki komputerowej (grafika i skład drukarski oraz obróbki plików graficznych i multimedialnych).
 
Dla wszystkich studentów przygotowano także spotkanie w Banku PKO BP, który jest współorganizatorem Uniwersytetu Młodzieżowego WSB.
 

uczniowie22„Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas zajęcia zachęcą młodzież do pogłębiania wiedzy z interesujących ją dziedzin, ale także zaprezentują liczne możliwości rozwoju zawodowego, zgodne z predyspozycjami zawodowymi i zainteresowaniami młodych osób” – informuje Anna Giertler, koordynator Uniwersytetu Młodzieżowego.

 
Zajęcia dla młodzieży (12-16 lat) organizowane są średnio raz na dwa tygodnie w godzinach popołudniowych. Jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni można dołączyć do grona studentów UM – ostatnie miejsca czekają na zdolnych i ambitnych gimnazjalistów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 32 295 93 15 (pon-pt, 8.00 – 16.00) oraz na stronie www.wsb.edu.pl\um.

Podobne wpisy