targi final blik 0

Festiwal Edukacji 2018 we Wrocławiu

Organizatorem Festiwalu Edukacji 2018 jest firma jest firma EIE specjalizująca się w konsultingu edukacyjnym oraz organizacją obozów letnich i wyjazdów semestralnych do najbardziej prestiżowych szkół świata i Europy. Wydarzenie jest organizowane z myślą o tegorocznych maturzystach, którzy już za kilka miesięcy będą musieli dokonać ważnego wyboru, jakim jest wybór ścieżki edukacji oraz kierunku studiów. Na Wrocławskim Festiwalu Edukacji 2018 mogą przyjść także młodsi uczniowie szkół średnich, którzy chcą jak najlepiej zaplanować swoją dalszą ścieżkę rozwoju oraz karierę zawodową. Celem wydarzenia jest również zaprezentowanie młodym mieszkańcom Dolnego Śląska środowiska naukowego oraz biznesowego.

W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia. Wśród Gości Specjalnych pojawią się m.in.:

  • twórca popularnego kanału Matura To Bzdura.TV – Adam Drzewicki,
  • Radosław Kotarski – popularyzator wiedzy, twórca programów Polimaty na YouTube oraz Podróże z historią w TVP 2, autor i wydawca książki Włam się do mózgu.

Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Festiwal to także miejsce dla nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców przyszłych kandydatów na studia. Eksperci z sektora edukacji opowiedzą im o m. in:

  • wprowadzanych zmianach w egzaminach ośmioklasisty,
  • egzaminach maturalnych,
  • reformie szkolnictwa.

slajd stadionSzczegółowe informacje znajdziesz tutaj. 

Podobne wpisy