phoca_thumb_s_pg-logo

Ferie z fizyką

Wszyscy uczestnicy Ferii z fizyką będą bawić się w doświadczenia w uczelnianym laboratorium. Mają okazję wzbogacić się o wiedzę wykraczającą poza program obowiązujący w szkole. Ostatniego dnia zaś czeka ich mocno wystrzałowa impreza.
Warto spróbować, bo zajęcia prowadzą młodzi badacze z koła naukowego fizyków i doktoranci z bardzo dobrą opinią u studentów. – My po prostu lubimy bawić się z dzieciakami fizyką – mówi z uśmiechem dr inż. Bogumiła Strzelecka, starszy wykładowca na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, organizator zimowej szkoły, dydaktyk z trzydziestoletnim stażem.
Niewykluczone, że ferie z fizyką są dobrą propozycją dla uczniów, którzy w szkole piekielnie boją się tego przedmiotu. Każdy będzie mógł zadać dodatkowe pytanie, bo zajęcia prowadzone są w małych, dwu-, trzyosobowych grupach. Wiele zagadnień okaże się prostszych i przydatnych do opisania świata. Rodzice! Możecie przekonać swoje dzieci, że fizyka nie jest oderwana od rzeczywistości.
– Od momentu, kiedy została wprowadzona nowa matura, młodzież uczy się doświadczeń teoretycznie – ubolewa dr Strzelecka. – Na maturze nie ma żadnych doświadczeń, kiedyś było to obowiązkowe i dobrze, bo kiedy człowiek czegoś dotknie zawsze się lepiej tego uczy.
Organizatorzy zapewniają, że na kurs z fizyki mogą przyjść także młodsze dzieci, czyli uczniowie szkoły podstawowej. Dwaj chłopcy, którzy w ubiegłym roku brali udział w zajęciach, już zapisali się na tegoroczne Ferie z fizyką. Tak im się podobało, że w poniedziałek przyprowadzą na politechnikę jeszcze jednego kolegę. Dla młodszych zajęcia będą prowadzone osobno.
Spotkania rozpoczynają się codziennie o godz. 9.15 i trwają trzy godziny lekcyjne, łącznie więc zaplanowano 15 godzin nauki. Opłata za kurs wynosi 150 zł. Liczba miejsc jest w tej chwili nieograniczona, ale przyjmijmy zasadę, że im szybciej, tym lepiej.
Co, gdzie, kiedy, za ile?
Ferie z fizyką
15-19 lutego po trzy godziny zajęć laboratoryjnych w godz. od 9.15 –1130
koszt 150 zł za 15 godzin zajęć w laboratorium
opłatę można uiścić na konto Politechniki Gdańskiej
(PKO BP S.A. I oddział Gdańsk 07 10201811 102271883 6001173)
gdzie Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Gmach Główny, parter, lewe skrzydło korytarza
dodatkowe informacje tel. (58) 347 20 06, (58) 348 60 82
e-mail: bos@mif.pg.gda.pl, dziekanat@mif.pg.gda.pl

Podobne wpisy