targi edukacyjne w krakowie

14. edycja Targów Edukacyjnych w Krakowie za nami

Read More
– Jestem tegorocznym maturzystą i nie mogło mnie tu zabraknąć. Wszystkie uczelnie, które mnie interesują mam w jednym miejscu, więc oszczędzam czas – nie muszę chodzić na dni otwarte. Na stoiskach można porozmawiać z aktualnymi studentami, którzy są najlepszym źródłem informacji – mówił Łukasz Stolarz z Tarnowa.

 

targi edukacyjne - 14 w krakowie

Od kilkunastu lat krakowskie Targi Edukacyjne są doskonałą okazją do spotkań, rozmów, dyskusji i konferencji. Gromadzą tłumy uczniów, nauczycieli, pedagogów oraz przedstawicieli świata oświaty. Dają możliwość nie tylko możliwość zapoznania się z nowymi kierunkami kształcenia, ale także oferują udział w wielu interesujących pokazach i warsztatach. Podczas tegorocznej edycji można było również wygrać dwutygodniowe kursy językowe w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

– Tylko tutaj możemy dotrzeć do tak dużej liczby osób. Przepływ zainteresowanych jest bardzo płynny, cały czas udzielamy informacji na temat naszej Uczelni, nie ma właściwie przestojów. Chwalimy sobie dobrą organizację tych targów – mówiła Anna Jędrychowska z działu rekrutacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczególnie mocno oblegana była Akademia Doradztwa Zawodowego dla Małopolskich Gimnazjalistów, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nadzorem Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Cały czas mieliśmy długą kolejkę chętnych, by wypełnić test. Pomagaliśmy gimnazjalistom wybrać dalsza drogę kształcenia. Na podstawie krótkiej rozmowy i testu określaliśmy ich predyspozycje zawodowe. Przychodzili uczniowie, osoby z rodzicami, ale także sami nauczyciele. – relacjonowała Katarzyna Paszyńska-Chełkowska z Akademii Doradztwa Zawodowego dla Małopolskich Gimnazjalistów.

Na targach nie zabrakło niezwykle interesujących form prezentacji oferty edukacyjnej. Akademia Morska z Gdyni kusiła opowieściami o wielkich wyprawach i podróżach dookoła świata, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie czarowali umiejętnościami piłkarskimi rodem z gier komputerowych, a przedstawiciele Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia zapraszali na darmowe porady dietetyczne, kosmetologiczne oraz na… relaksujący masaż.

– 14. edycję Targów Edukacyjnych w Krakowie musimy uznać za niezwykle udaną. Kolejny raz młodzi ludzie, tłumnie odwiedzając naszą imprezę, potwierdzili, że są zainteresowani przemyślaną drogą rozwoju zawodowego. To cieszy. Trzeba podkreślić, że nasze Targi to jedno z nielicznych wydarzeń na rynku targów edukacyjnych, podczas których prezentowana jest tylko i wyłącznie oferta uczelni, szkół oraz instytucji związanych z edukacją. Stąd frekwencję na poziomie blisko 10 tysięcy należy uznać za bardzo zadowalającą – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie i dodaje – w przyszłym roku zamierzamy nieco rozwinąć formułę Targów. Planujemy zorganizować coś na wzór zachodnioeuropejskich festiwali zawodów, do udziału w których zaprosimy wybitnych przedstawicieli poszczególnych profesji.

Podobne wpisy