wse logo

Dzień Chiński „Poczuj Chiny” na WSE w Krakowie

 

Dzień Chiński organizowany przez Wyższą Szkołę Europejską to cykliczne wydarzenie, którego celem jest ukazanie piękna oraz promocja tradycji, kultury i sztuki dalekiego wschodu wśród uczniów szkół licealnych. Dzień Chiński w WSE odbędzie się  5 marca, w godz. 10.00 – 15.00, Aula Wyższej Szkoły Europejskiej, ul. Westerplatte 11.
Spotkanie rozpocznie dr Joanna Wardęga, Dyrektor Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytutu Konfucjusza w Krakowie” oraz wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej, która poprowadzi wykład pt. „Chiny początku XXI wieku – stereotypy a rzeczywistość”. Następnie odbędzie się prezentacja kaligrafii oraz lekcja języka chińskiego, prowadzona przez Mao Rui, lektor j. chińskiego na specjalności Sinologia współczesna w Wyższej Szkole Europejskiej, po których każdy będzie potrafił powiedzieć więcej niż tylko Ni hao (witam).

W dalszej części spotkania zaplanowane są pokazy mistrzów chińskich sztuk walki z Centrum Choy Lee Fut Polska w Krakowie. Herbaciarnia „Czarka” zaprezentuje ceremoniał parzenia chińskiej herbaty połączona z jej degustacją. Na koniec odbędzie się recital gry na chińskiej gitarze, a każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
Uczestnictwo w Dniu Chińskim w WSE może stać się wspaniałą okazją do przybliżenia młodym ludziom piękna i różnorodności Kraju Środka. Licealiści, którzy postanowią zgłębić tematykę związaną z Chinami, będą mieli okazję poznać ofertę studiów WSE o specjalności  Sinologia współczesna na kierunku Filologia angielska – lingwistyka stosowana.

 

dzien chinski - plakat

Podobne wpisy