Absolwenci AGH szybko znajdują pracę
Etyczne, społeczne i prawne aspekty funkcjonowania szkolnictwa wyższego – to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej jaka odbędzie się 11 czerwca br. (poniedziałek) w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Konferencje naukowe to wyzwanie tak dla ich organizatorów, jak i uczestników. Jeśli ich nadrzędny cel można skrótowo opisać jako wzrost poziomu wiedzy i warsztatu osób biorących w nich udział, to przekazanie informacji o wynikach badań i nowinkach technologicznych jest tylko częściową jego realizacją. Wiedza bowiem to także, a może przede wszystkim, umiejętność zarządzania nią, kompetencja w zakresie tego, z kim i jak można tę wiedzę zastosować. Takie zagadnienia zostaną omówione podczas seminarium „Problemy w organizacji naukowych kongresów, konferencji oraz sympozjów” już 18 grudnia w Warszawie.
Pierwsze dni wiosny dla Targów w Krakowie to wizyta blisko 10 tysięcy młodych ludzi, pragnących w przemyślany sposób zaplanować swoją najbliższą przyszłość. W trakcie trzech dni największej imprezy edukacyjnej w południowej Polsce swoją ofertę zaprezentowało ponad 215 szkół z Polski i zagranicy (m.in. z Belgii, Bułgarii, Holandii, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii), wśród których znalazły się szkoły wyższe, średnie, gimnazja, a także instytucje związane z edukacją.
Przez ćwierć wieku Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie osiągnęła status jednej z najlepszych uczelni prywatnych w Polsce, spełniając nie tylko wysokie oczekiwania studentów, ale również rygorystyczne wymogi dzisiejszego rynku pracy.
„Targ Uniwersytecki” to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Publicznych Urzędu Miejskiego, która ma przybliżać mieszkańcom Wrocławia szeroko pojętą ideę zdrowego trybu życia. Pierwszy pilotażowy „Targ Uniwersytecki” odbędzie się w niedzielę 12 czerwca w godz. 10.00 – 18.00 w Parku Staromiejskim.