MWSLiT – nadal wśród najlepszych
Uczelnia dba o rozwój oferty edukacyjnej, podejmując się między innymi stałej współpracy z przedstawicielami środowiska biznesowego i samorządowego. Najlepszym przykładem tychże działań jest powołanie w dniu 10 maja br. Konwentu przy Rektorze Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Konwent został powołany jako organ doradczy oraz wspierający działania Rektora i zrzesza przedstawicieli współpracujących z uczelnią renomowanych przedsiębiorstw i organizacji pro-biznesowych, które będą wspierać merytorycznie rozwój dydaktyczny i naukowy uczelni.
Starania uczelni o wysoką jakość kształcenia zostają zauważone i docenione na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Na uwagę zasługuje fakt, że jako jednej z nielicznych uczelni niepublicznych w kraju, firma DEKRA Certyfication przyznała Certyfikat ISO 9001. Szczególnie wysoką ocenę audytorzy przyznali uczelni za „zaangażowanie kierownictwa w ciągły rozwój i dążenie do rozszerzenia oferty szkoły, a także za wyjątkową aktywność w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację nowych projektów”. Jako mocne strony MWSLiT wskazano także różnorodność planowanych do wdrożenia projektów i prac badawczo – rozwojowych, organizację interdyscyplinarnych konferencji naukowych, a także bogatą stronę internetową, która zawiera pełną informację dla studentów, pracowników oraz osób spoza społeczności akademickiej zainteresowanych działalnością uczelni.
Spośród Uczelni na Dolnym Śląsku MWSLiT zajęła 3 miejsce.
W roku akademickim 2011/2012 uczelnia po raz pierwszy uruchamia nabór na nowy kierunek studiów – Gospodarka Przestrzenna – o specjalności: planowanie infrastruktury transportowej, na którym zamierza kształcić przyszłych inżynierów, którzy nabędą umiejętności z zakresu projektowania przestrzeni w skali urbanistyczno-architektonicznej. Nabór na nowootwarty kierunek trwa.
Wierzymy, że działania związane ze wzbogacaniem oferty edukacyjnej o kolejne kierunki inżynieryjne, na które rynek pracy zgłasza zapotrzebowanie, pozwoli nam osiągnąć sukces w przyszłości i przyczyni się do rozwoju zarówno samej uczelni, jak i wykwalifikowanych specjalistów opuszczających jej mury.