wosp 150

NOC NA TRATWIE RATUNKOWEJ WYLICYTOWANA

Długotrwałe przebywanie w indywidualnych i zbiorowych środkach ratunkowych to obowiązkowe szkolenie jakie odbywają załogi okrętów w ramach zajęć ratowniczych. Odzwierciedlenie takiego szkolenia odbędą zwycięzcy aukcji, którzy na tratwie przebywać będą od godz. 20:00 do godz. 8:00. Tratwa znajdować się będzie na wysokości Gdynia – Orłowo, a akcja przeprowadzona zostanie w pierwszej połowie czerwca. Termin zostanie narzucony, gdyż nie może kolidować z uczelnianymi planami szkoleniowymi. Uczestnicy dowiedzą się jak zachowywać się na tratwie, jak wejść do niej, co robić w przypadku ewakuacji z jednostki pływającej, przy tym sprawdzą swoją wytrzymałość psychofizyczną. Śmiałkom towarzyszyć będzie instruktor, a wszyscy ubrani będą w indywidualne kombinezony ratunkowe, które zabezpieczy uczelnia. Każdy ze zwycięzców może zamiast siebie wytypować dowolną osobę spełniającą warunki podane w aukcji. Wszyscy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w akcji. Całe przedsięwzięcie zabezpieczy jednostka pływająca Akademii Marynarki Wojennej.

W ramach aukcji prowadzonych na rzecz XIX Finału WOŚP Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała także kilkudniowy rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40). Zwycięzcą została osoba kryjąca się pod nickiem „Madzik24_2004”, która może zabrać osobę towarzyszącą. Rejs wylicytowany został kwotę 6050 zł i potrwa 5- 6 dni. Uczelnia wspierała również akcje WOŚP w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” i w Teatrze Miejskim w Gdyni, w którym wystawiła na licytację złote serduszko z 1995 roku. W Klubie „Riwiera” AMW uzbierała kwotę 600 zł. Natomiast w Teatrze Miejskim w Gdyni oddała na licytację złote serduszko ufundowane w 1995 roku, tablicę zrobioną z okazji XIX Finału WOŚP oraz unikatowe zdjęcie uczelni z lotu ptaka. W 2006 roku uczelnia wylicytowała po raz pierwszy to serduszko i co roku oddawała je ponownie na aukcję, jednocześnie wygrywając licytację. W tym roku złote serduszko nie wróciło do AMW, ale zostało sprzedane za rekordową sumę 7000 zł. Otrzymana kwota była najwyższą w trakcie całej Wielkiej Orkiestrowej Licytacji w Teatrze Miejskim w Gdyni. Miejmy nadzieję, że za rok ponownie wróci i pomoże chorym dzieciom. Z kolei Prezydium Samorządu Studentów Akademii Marynarki Wojennej po raz pierwszy wystawiło na licytację zaproszenie dla dwóch osób na Bal Podchorążego, który tradycyjnie odbywa się z okazji Dnia Podchorążego.

W sumie przedmioty wystawione przez AMW sprzedane zostały za kwotę 7880 zł. Uczelnia na tym nie poprzestała i brała udział w aukcjach. Chcą pomóc dzieciom podarowała czek na kwotę 5000 zł. Wylicytowano m.in. lunetę od Akademii Morskiej w Gdyni i książkę w limitowanej wersji Karola Olgierda Borchardta „Znaczy Kapitan”. Czynnie pomagali również studenci wojskowi i cywilni AMW, którzy byli wolontariuszami WOŚP w sztabie Gdańsk – Osowa. Uzbierali nie mała kwotę, bo 2720,08 zł. Wszystkie przedsięwzięcia, które organizowała Akademia Marynarki Wojennej lub brała w nich udział pozwoliły uzbierać kwotę 28 795,08 zł

Podobne wpisy